Батальйон «Карпатська Січ» імені Олега Куцина вшанував полеглого комбата (відео)

Батальйон «Карпатська Січ» імені Олега Куцина вшанував полеглого комбата (відео)
19 червня, у роковину загибелі комбата Олега Куцина, у Холодному Яру, який завжди був місцем сили Командира, відбулися заходи вшанування присвячені цій легендарній особистості.

Олег КУЦИН присвятив боротьбі за Україну 33 роки свого життя. Став зразком українського націоналіста для кожного – від молодого бійця до кадрового офіцера.
“Мені пощастило – я побачив нову когорту українських героїв, які гідно стали в один ряд з тими, про кого читав, ким захоплювався. І мав щастя формувати цю силу”, – Олег Куцин КУМ.
З 1989 року – боровся за Українське Закарпаття.
З 2014 року – за Український Донбас.
Сьогодні роковини, як ми, його військо, продовжуємо боротьбу без нього. Роковини, як ми самостійно несем його Ідею.
Сьогодні ми знову звертаємось до президента України з вимогою надати Олегу КУЦИНУ статус Героя України посмертно.
Батальйон «Карпатська Січ» — український добровольчий підрозділ Сухопутних військ Збройних сил України.
Підрозділ був створений Олегом Куциним у 2014 р. під час російсько-української війни, як окрема добровольча чота «Карпатська Січ». У 2015 році чота стала ротою та увійшла до складу Збройних сил України, у 93-тю механізовану бригаду. Брала участь в боях в районі Донецького аеропорту: бої за Піски, шахту «Бутовка», Водяне, Опитне. Рота була розформована 2016 року.
Після початку російського вторгнення 2022 року, підрозділ було створено заново, як добровольчий батальйон «ОДЧ Карпатська Січ». Він вів бої під Києвом: в Ірпіні, Романівці та на Броварському напрямку. Після деокупації Київщини був передислокований під Ізюм (Вірнопілля, Дмитрівка).
У травні батальйон було переформовано на 49-й окремий стрілецький батальйон «Карпатська Січ», який увійшов до складу Сухопутних військ ЗСУ.
На сьогодні батальйон тримає позиції під Кремінною.
Підрозділ названий на честь організації народної оборони «Карпатська Січ», яка існувала на Закарпатті у 1930-х рр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *