Австрійські науковці відвідали Ужанський нацпарк (фото)

Австрійські науковці відвідали Ужанський нацпарк (фото)

Естафету наукового туризму в Ужанському НПП продовжили австрійські колеги та науковці Ужгородського національного університету. Для ознайомлення з природними екосистемами Ужанського НПП науковці обрали маршрут с. Княгиня- гора Стінка – місце падіння метеориту Княгиня. Маршрут проходить україно-словацьким кордоном, де Ужанський НПП межує з національним парком Полоніни (Словачинна), та відкриває чудові краєвиди міжнародного біосферного резервату «Східні Карпати».
В українській частині хребта Стінка росте понад 150 видів судинних рослин, серед яких ряд рідкісних – аконіти противоядний та волотистий (Aconithum anthora , A.paniculatum ), язичок зелений (Coeloglossum viridis ), борідник Прейса (Jovibarba preissiana), жовтці карпатський та гірськолюбний (Ranunculus carpaticus , R.oreophylus), ломикамінь волотистий (Saxifraga paniculata), смілка сумнівна (Silene dubia), вероніка австрійська (Veronica austriaca ssp.dentata) та ін.
Хребет Стінка цікавий у спелеологічному плані. На південному схилі Стінки знаходиться печера із сприятливими біотопами для збереження популяцій різних видів кажанів.
Гості також відвідали Діда Дуба та Дуба Чемпіона в селі Стужиця, ознайомились з повсякденним побутом місцевих громад та відвідали дерев’яні церкви на території парку.

Читайте також: Ужанський нацпарк стає центром наукового туризму (фото)

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *