Антишпигунська операція СБУ на Закарпатті стала достойною відповіддю на україноненавицьку кампанію урядових кіл Угорщини

Оприлюднення подробиць блискучої операції СБУ по знешкодженню агентурної мережі воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти нашої держави на території Закарпатської області, стало достойною відповіддю угорському прем’єр-міністру Віктору Орбану, який щоденно жорстко атакує Україну та керівні органи Євросоюзу, використовуючи брудні маніпулятивні прийоми. 

Днями Орбан заявив, що протидія вступу України до ЄС у період до 2030 року є для нього найскладнішою і найбільшою битвою на наступних півроку, адже від цього залежить майбутнє Євросоюзу. 

Сподіваюсь, що і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, і голова Європейської ради Антоніо Кошта будуть ознайомлені з вказаними матеріалами Служби безпеки України і візьмуть їх до уваги при виробленні протидії деструктивній політиці уряду Віктора Орбана, яка підриває єдність Євросоюзу на догоду російській федерації.

***

Угорськомовні ЗМІ Закарпаття у розгубленості, куратори затягують з темниками стосовно шпигунського скандалу.

Українські спецслужби затримали двох осіб, яких підозрюють у шпигунстві на користь Угорщини.  Підозрювані, колишні військові, нібито збирали інформацію про оборонні об’єкти та настрої місцевого населення в Закарпатті.  

Угорські ЗМІ в Україні, зокрема Karpatalja.ma, Karpat.in.ua, TV21 та KarpataljaHetilap та Карпатський обʼєктив які, за дослідженнями, мають тісні зв’язки з урядом Віктора Орбана, поки що не коментують ситуацію.  

Єдине угорськомовне медіа в регіоні, яке частково зберігає незалежність, — газета Kárpáti Igaz Szó (kiszo.net).  Проте її вплив на громадську думку обмежений.  Але з приводу угорських шпигунів теж мовчить. 

Таким чином, на тлі серйозних звинувачень у шпигунстві, угорськомовні медіа Закарпаття зберігають підозріле  мовчання.  Можливо, чекають на офіційні вказівки  з-за кордону або просто не вважають це новиною, бо це негативно про Угорщину.  

На даний момент — тиша в ефірі.

Така одностайна редакційна позиція угорськомовних ЗМІ Закарпаття викликає обґрунтовані запитання. Ймовірно редакції або чекають на директиви від угорських кураторів, або свідомо уникають висвітлення теми, яка може негативно позиціонувати Угорщину в інформаційному просторі України.

Телеграм Павло Федака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може сподобатися