Антиєвропейське рішення Уряду незаконне з багатьох мотивів – закарпатський експерт

Лемак ВДоктор юридичних наук, професор УжНУ, член-кореспондент Національної академії правових наук України Василь Лемак  у соцмережі Фейсбук дав юридичну оцінку рішення Уряду Азарова:

“Верховенство права найперше і найбільше постраждало від алогічних і непередбачуваних дій виконавчої влади. Свавілля влади, зокрема, зненацька схвалювані рішення, протирічать всьому тому, що прийнято в Європі називати верховенством права. На підставі вже первинного аналізу вбачається – акт Уряду від 21.11.13 р. прийнято з порушенням Конституції і законів України, що підтверджується низкою доводів. Найперше необхідно вказати, що вказане розпорядження означає перевищення Кабінетом Міністрів України повноважень, наданих йому Конституцією України, бо Президент, а не Уряд здійснює “керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України» (п.3 ч.1 статті 106 Конституції України). Неодноразово згадані в аналізованому розпорядженні Уряду питання національної безпеки також входять до повноважень Президента України, який «здійснює керівництво у сферах національної безпеки та оборони держави» (п.17 ч.1 статті 106 Конституції України).
Крім того, зміст розпорядження за змістом не відповідає актам законодавства, які мають вищу юридичну силу порівняно з ним і якими Уряд зобов’язаний керуватися. Згідно ч.3 статті 113 Конституції України «Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України».
На сьогодні, зокрема, актами Президента України чітко визначається спрямування Кабінету Міністрів України та інших органів державної влади на підготовку і підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС у 2013 р. Серед таких актів, наприклад, указ Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України № 127/2013 від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України». У затвердженому вказаним указом Президента України рішенні РНБОУ прямо вказується мета невідкладних заходів у цій сфері – «забезпечення дальшого розвитку стратегічного партнерства України з Європейським Союзом, його державами-членами на засадах політичної асоціації та економічної інтеграції, завершення у 2013 році процесу укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та її наступної імплементації». Актів Президента України, які би спрямовували Уряд України на «призупинення» цього процесу, не приймалося…
Можна наводити й інші суттєві доводи з цього приводу, які обовязково будуть викладені”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.