Туристи незадоволені убогістю експозицій Закарпатського краєзнавчого музею

Туристи незадоволені убогістю експозицій Закарпатського краєзнавчого музею

замокПро це в мережі Фейсбук пише Інна Конар.

Сьогодні разом із племінником завітала в Ужгородський замок. Засмутилась страшенно. 
Туристам для ознайомлення представлено декілька убогих експозицій. Вочевидь за стільки років при систематичних грошових вливаннях так і не спромоглись створити у замку належних умов для представлення і збереження колекцій. А тому картини, зброя, старовинні книги, предмети побуту, швидше за все, заховані він очей відвідувачів у фондах музею.

Замок усередині ніби аж втратив свій середньовічний дух. Якось усе абрикосово-поштукатурено. Втім, цвіль та корозія вперто відвойовують свої позиції.

Племінника назвичайно зацікавили та сподобались дві  старі виставки: народних шатів та музичних інструментів. І справді принадливі. Особливо дитину вразили колоритні закарпатські писанки. 
Жаль, що  у замку за багато років так і не з’явилось якихось нових виставок.
У залі, де представлено декілька екземплярів холодної та вогнепальної зброї, на мене “накинулась” жінка-наглядач. Почала вимагати, щоб я видалила із смартфона тільки що зроблене фото. Виявляється тут не можна робити знімки. Я так і не зрозуміла чому. Жодних ікон, картин, розписів, старовинних гобеленів тощо.
 
У Луврі фото можна робити, у паризькому музеї армії також, і в празькому музеї зброї та обладунків не забороняється. А тут декілька представлених бідних експонатів    забороняється фотографувати. І чому, випадково  “згрішивши”, я конче повинна видалити світлину?  Військова таємниця чи наявність якихось надзвичайно унікальних експонатів? :))) 

Знімок я так і не видалила, зіславшись на власне небажання та відсутність вказівників із попередженнями про ” заборону”. 
Оглянули також стару  виставку фауни і флори Закарпаття. Нових експонатів не помітила. Однак враження від побаченого залишилось позитивне. Кількість присутніх там дітей натякає, що це улюблені зали у юних туристів.
Після екскурсії  у замку, одразу ж подались знайомитись із, розташованим поряд, Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту. Ось, де душа тішилась.
Намилувались досхочу зразками старовинного житла та садиб закарпатців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *