Закарпатський Офіс реформ каже, що відчуття свободи додасть сил і бажання змін

23 грудня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася підсумкова прес-конференція Офісу реформ у Закарпатській області. Організатори визначили її тему таким чином: “Рік реформ: досягнення і уроки”.
Отож, до досягнень у Закарпатті слід віднести факт появи двох об’єднаних територіальних громад. Як повідомила експерт Офісу Світлана Білич, Тячівська міська громада вже завершила процедуру юридичної реєстрації, Вільховецька має пройти її цього тижня. Окрім того, 8 громад ініціюють об’єднання, у 7 проходять громадські обговорення, 5 прийняли рішення про добровільне об’єднання. 3 громади (Усть-Чорнянська, Рахівська та Чинадіївська вже отримали експертний висновок про відповідність їх намірів про об’єднання законодавству України.
офісУроки реформного року, на думку експерта Офісу Олега Лукші, були цілком прогнозованими. Як показав цей період, в області реальним процесом реформ займається виключно Офіс. “Ані влада, ані самі органи місцевого самоврядування, ані суспільство, насправді, нічого не робить для того, щоб реформи реалізувалися, – каже Олег Лукша. – Епізодично певні сплески активності виникали. Проте, якщо говорити про системну роботу, то лише завдяки створенню, зауважимо, за донорські кошти, Офісу реформ бодай якимось чином робота зрушилася з мертвої точки”. Не додає оптимізму і той факт, що бюджетний кодекс кардинально змінює правила гри: “Якщо кілька місяців тому ми говорили про прагнення держави стимулювати об’єднання – завдяки додатковим коштам, які пішли на розвиток громад, то нині та ж держава прагне “довантажити” громади своїми повноваженнями. Таким чином, усі “пряники” підуть на фінансування цих, нових для громад повноважень”, – переконаний експерт і констатує: реальний спротив реформам зростає.
Утім, переконаний директор Офісу Іван Дем’янчук, відчуття свободи і власних сил повинні спрацювати на бажання змін. Він переконаний: наступний, 2016, може стати другою хвилею об’єднання громад. Усе ще залишається невизначеною доля Перспективного плану об’єднання територіальних громад у Закарпатті. Тому, користуючись нагодою, директор Офісу звертається до обласних депутатів із проханням розглянути цей документ найближчої сесії. Окрім того, сподівається на відповідальність і РДА: “Зараз, коли формується бюджет на наступний рік, особливо важливо показати сільським і селищним громадам, на які фінансові ресурси вони можуть розраховувати. Як показав аналіз економічної діяльності, лише 26% місцевих бюджетів здатні утримувати свої структури і надавати мінімальні послуги населенню. Тому ми вже можемо говорити про потенційні центри спроможних громад. Звичайно, об’єднані громади можуть розраховувати на певне стимулювання з державного бюджету, але у першу чергу слід розраховувати на власні сили і потенціал. Тому прошу спеціалістів районного рівня допомогти громадам у його визначенні”, – каже Іван Дем’янчук.
На завершення зустрічі директор Офісу реформ подякував усім, хто впродовж року наполегливо співпрацював із експертами на шляху просування реформи у нашому краї.
Офіс реформ у Закарпатській області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *