58-річний резервіст розповів про реалії навчань закарпатського батальйону тероборони

58-річний резервіст розповів про реалії навчань закарпатського батальйону тероборони

58-річний капітан запасу Василь Напуда проаналізував нещодавні десятиденні збори резервістів Закарпатської області. На своїй сторінці у мережі Фейсбук Василь Ілліч відверто розповів про позитивні та негативні сторони організації заходу. На особисте прохання Василя Напуди публікуємо допис на сторінках видання “Трибуна”. Надіємося, що він буде корисним у подальшій організації подібного роду навчань.

Не хочу бути голослівним, тільки тому, що сам був призваний на ці збори, як офіцер запасу. Тому реально оцінюю все як учасник подій. Те,що в зборах взяли участь декілька сільських голів, робить їм честь і пошану. Як вони їх провели, це окрема тема і я її торкатися не хочу.
Волею долі так сталося,що на цілий батальон, а це більше п’ятиста чоловік,я виявився чи не найстаршим. Дивує, командний склад батальону – це молоді військові пенсіонери, яким по 45-47? можливо 50 років. Я не хочу їх принизити, вони чесно відслужили відповідну кількість років і чесно пішли на пенсію. Але,якщо в країні війна- вони повинні бути перші в строю, бо є кадрові офіцери.
Дуже здивував мене підхід військових комісарів на місцях, коли йшов відбір резервістів. Не зрозуміло, по яким критеріям відбирали людей. Події показали,що відбір йшов тільки для цифри, щоб закрити кількість доведену зверху.
Події показали жахливу картину. За перші три дні 12 так званих “аватарів”, це люди,які впали в алкогольний епілептичний припадок і були госпіталізовані. На п’ятий день стали проявлятися хворі (навіть з відповідними медичними документами) на рак, тромбофлібіт, астму і інші захворювання. Виникає запитання і в першу чергу до воєнкомів і голів РДА : коли ви, панове,почнете нести за щось відповідальність. Не піаритися треба, а треба дбати за свій народ.
Слава Богу, що підсумком зборів все таки став факт сформованості ще одного боєздатного підрозділу – 5 окремого гірсько-стрілецького батальону територіальної самооборони в Закарпатській області. Я дуже вдячний побратимам, які разом зі мною були призвані на ці збори. Я багато навчився в них, так як і вони можливо від мене. Окрема вдячність учасникам АТО, які були на зборах за правду розказану про АТО, за досвід ведення бойових дій, переданий нам.
Панове, чиновники, робіть вже щось реальне для свого народу…
Слава Україні! Героям Слава!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *