На Закарпатті затримали експортний вантаж деревини

Працівники Закарпатської митниці ДФС зупинили протизаконне переміщення деревини через митний кордон України. Порушення митного законодавства зафіксоване в міжнародному залізничному пункті пропуску «Чоп-залізничний».

До митного контролю були подані товаросупровідні документи. Згідно з митною декларацією у вагонах переміщувався товар «деревина паливна у вигляді колод з бука: діаметром 15–38 см, довжиною 200–400 см», загальним об’ємом 114,340м. куб. Код товару за УКТ ЗЕД – 4401100000.

Експерт, який був залучений до митного контролю провів огляд, обмір деревини та встановив, що наявні лісоматеріали круглі із деревини бука загальним об’ємом 119,565 кбм/276 шт., що на 5,225 кбм більше ніж зазначено у товаросупровідних документах. Із них у кількох вагонах виявлено лісоматеріали круглі із деревини бука загальним об’ємом 44,59 кбм за кодом згідно з УКТЗЕД – 4403921000, який не задекларовано у митній декларації та не зазначено у товаросупровідних документах. Окрім цього, вивезення деревини за цим кодом згідно з УКТЗЕД підпадає під дію Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (із змінами і доповненнями) від 8 вересня 2005 року № 2860-IV, зокрема статті 21 Тимчасова заборона експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді. Цією статтею тимчасово з 1 листопада 2015 року, строком на 10 років, заборонено вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 за УКТ ЗЕД).

Також 59,424 кбм деревини відрізнялись від розмірів, задекларованих у митній декларації та зазначених у товаросупровідних документах, а саме не відповідали зазначеним діаметрам та довжинам.

Таким чином, директор ТОВ, відповідальний за правильність завантаження вагонів, вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві відомості по-перше – щодо найменування товару, по-друге – його кількості, по-третє – коду за УКТ ЗЕД, по-четверте – довжини та по-п’яте – діаметрів лісопродукції.

Виявлені невідповідності щодо коду товару його розмірів, встановлені згідно Експертного висновку, фактично наявному товару директор пояснив випадковою помилкою та складністю відрізнити товар за кодами УКТ ЗЕД 4401 від 4403.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частини 1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, лісоматеріали вартістю 68 688 грн вилучено.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *