45 років тому колони радянських танків через Закарпаття окупували Чехословаччину

Закарпатці старшого покоління добре пам’ятають ті дні. Тоді через область йшла орда радянської  техніки щоб задушити “Празьку весну”.
21 серпня 1968 року почалося вторгнення на терени Чехословаччини військ СРСР , Угорщини, Польщі та Болгарії у складі півмільйона солдатів, 6 300 танків та 800 літаків.
прага

 

Таким чином насильно було покінчено зі спробою реформувати соціалістичну систему в Чехословаччині, відомою під назвою «Празька весна». Постійний контингент радянських військ на території цієї країни до 1991 року складав 150 тисяч вояків. Служило там чимало українців (в тому числі й закарпатців). Окрім того, відомі й акції протесту українців проти окупації Чехословаччини 1968 року. (Так, Василь Макуха у Києві вчинив акт самоспалення).

Центр усної історії Академії наук Чеської республіки у співпраці з чеським посольством у Києві  повідомляє, що до кінця жовтня усі, хто в 1968-1991 роках був у складі Радянської Армії чи члени їхніх родин у Чехословаччині і хочуть поділитися спогадами, можуть надсилати їх на електронну адресу посольства  kyiv@embassy.mzv.cz


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.