Сергій Федака презентував в Ужгороді 16-й том «Історії України» (фото)

У філії Закарпатського обласного художнього музею імені Й.Бокшая «Народний літературний музей Закарпаття» відбулася презентація книги доктора історичних наук, професора УжНУ Сергія Федаки – це новий, 16-й том авторської «Історії України». Він має назву «Розбудова держави 1996-2024».
 «Особливу увагу приділено двом революціям – Помаранчевій та Гідності. Прослідковано електоральні процеси, демократичні зміни влади, оновлення українського політикуму, а також складні соціально-економічні процеси. Завершують виклад події сучасної російсько-української війни – від перших її спалахів (2014 р.) до бойових дій літа 2024 р.», – ідеться в анотації до книги.
 Сергій Федака детально розповів гостям презентації про наповнення нового видання та загалом про роботу над багатотомною «Історією України», що складається з трьох серій: «Долітописна історія», «Літописна історія» та «Модерна історія».
16-томник побачив світ в ужгородському видавництві «TIMPANI», перший том був надрукований у 2020 році, крайній – щойно. Як розповів директор видавництва Ярослав Федишин, спеціально для презентації прихопив кілька сигнальних примірників, решту накладу буде видано до Дня Незалежності України. Також він зазначив, що дуже відповідально та почесно для видавництва бути долученим до реалізації такого знакового проєкту.
 Привітала Сергія Федаку з презентацією книги в.о. директора департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА Галина Ломпарт. Вона наголосила на вагомості цієї праці не лише для доробку історика, а й у значно ширшому контексті – вивчення історії України, і Закарпаття зокрема, адже йому тут приділена належна увага. За її словами, нашому краю неабияк пощастило мати такого літописця, саме завдяки таким людям до наших часів дійшла історична правда, яка дає нам розуміння хто ми є, і впевненість, що наша держава не повинна бути знівельована, поглинута ворожими народами. Важливо, щоб новітня історія, яка твориться на наших очах, так само об’єктивно була записана для майбутніх поколінь.
 Приєдналася до вітань заступниця начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської ОДА-ОВА Марина Чепа-Марковці. Вона також подякувала авторові за видання такої фундаментальної праці та за багаторічну взаємодію, участь у роботі низки експертних комітетів при ОВА, де думка Сергія Федаки як історика, письменника, критика – завжди має вагу.
 З вітальними словами з нагоди презентації, а також майбутнього ювілею Сергія Федаки, виступили відомі вчені, письменники, видавці, журналісти і митці, серед яких Петро Ходанич, Іван Сенько, Віктор Браславець, Василь Ільницький, Василь Бедзір, Михайло Белень та інші.
Вони високо оцінили внесок Сергія Федаки у дослідження історії України та Закарпаття – як важливої і невіддільної частини нашої держави. Також поділилися власними враженнями від здобутків автора як талановитого письменника та публіциста. А ще мовили про феномен родини Федак, яка дала нашому краєві одразу кількох потужних наукових, культурних і громадських діячів.
 Так, зі своїми змістовними виступами долучилися дядько та двоюрідний брат Сергія Федаки – краєзнавець, доктор історичних наук Павло Федака (старший) та голова Закарпатського крайового культурно-освітнього товариства «Просвіта», журналіст, кандидат історичних наук Павло Федака (молодший). Останній також повідомив про присвоєння  Сергієві Федаці звання «Почесний член Закарпатського крайового товариства «Просвіта».
 Презентацію модерував директор філії «Народний літературний музей Закарпаття», письменник Василь Густі, який на завершення запросив присутніх оглянути виставку книг Сергія Федаки різних жанрів і періодів діяльності.
 Нагадаємо, що творча зустріч із автором для широкого кола читачів відбудеться також у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка – у вівторок, 20 серпня, о 17:00.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *