Завтра на Іршавщині стартує “Гамора-2015” (ПРОГРАМА)

гамора2015-127-28 червня в с.Лисичово на Іршавщині відбудеться “Гамора-2015”.

Традиційно, фестиваль гуртує майстрів ковальської справи з різних областей України та близького зарубіжжя довкола унікальної місцевої атракції – водяної кузні, спорудженої у XVIII ст. Сьогодні кузня відома не лише як пам’ятка ковальського ремесла, але і як єдина з подібних у Європі, що досі функціонує.

Цьогоріч участь у фесті візьмуть зо 20 ковалів – як любителів, так і професіоналів гарячої та холодної обробки металу. Майстри змагатимуться у кількох номінаціях, а крім того – демонструватимуть свої вміння глядачам і навіть навчатимуть їх базовим принципам ковальства, щоби всяк охочий зміг викувати щось власноруч. Також, відвідувачам запропонують спробувати себе в інших видах ремесел та рукоділля, долучившись до майстер-класів.

Окрім того, в програмі передбачені численні виступи фольклорних колективів, власне, в перші роки існування “Гамори” колоритне концертне дійство було чи не основним наповненням фесту. Наостанок організатори запланували підйом на полонину Кук (залежно від погоди) та акцію “Ковальське багаття”, під час якої туристів знайомитимуть із місцевими народними традиціями.

гамора2015-2

Управління культури Закарпатської ОДА

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *