Затримані на хабарі закарпатські фіскали були “ментами”, які не пройшли атестацію

Перед самим цьогорічним Великоднем, в страсну п’ятницю, громадськість краю була проінформована про затримання спецпідрозділом (відділ К) СБУ в Закарпатській області на хабарі працівників внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України, які за винагороду обіцяли посприяти в безперешкодному переміщенні товарів через митну територію України .
Затримання резонансне, оскільки саме працівники внутрішньої безпеки ДФС повинні виявляти корупціонерів та хабарників серед своїх колег податківців та митників. Відповідно і статус працівників даного підрозділу особливий. Його особливість полягає у тому, що керівництво підрозділу і всі його працівники призначаються Головою ДФС України. Відповідно він підзвітний і підконтрольний виключно ДФС України через головне управління внутрішньої безпеки України.
Новину поширили практично всі ЗМІ Закарпаття, а також деякі інформаційні ресурсу в столиці. Не залишив цю новину поза увагою і колишній керівник ВБ України Юрій Шеремет, який по суті створив даний підрозділ у сьогоднішніх його повноваженнях. Судячи з його коментарю у фейсбуці (його він згодом видалив) він покладає всю відповідальність за цей випадок на керівника підрозділу внутрішньої безпеки в області Руслана Гецянина. В той же час, не знімає відповідальності із себе за те, що повірив йому….
З врахуванням цього ми вирішили більш детально поцікавитись що відбувається у цьому підрозділі і у чому саме причина того що відбулося.
Дуже цікавим фактом є те, що всі троє затримані «вебешники» є колишніми «безовцями», працівниками УДСБЕЗ УМВС України у Закарпатській області. Ці працівники не проходили переатестацію у лави національної поліції саме по причинам корупційних проявів у МВС. І знайшли собі місце роботи у внутрішній безпеці ДФС У Закарпатській області. Саме теперішній керівник ВБ Руслан Гецянин працевлаштував цих «ментів» у себе у підрозділі. До речі останні вели себе у підрозділі зухвало і окремо, відособлюючи себе від решти колективу. Як стверджують їх колеги по роботі, вони не стали податківцями, у всьому було видно їх «ментовський почерк» особливо в питаннях щодо організації боротьби з корупцією на кордоні. В цьому питанні Гецянин повністю опирався на них і як натякають незадарма.
Ще один дуже цікавий факт який нам вдалося зясувати це те, що підрозділ внутрішньої бепеки був розколотий на два «табори». З одного боку керівник Гецянин із «ментами», а з іншого боку його заступник Семен Касинець, за яким стояли старі працівники ВБ, вихідці з підрозділу податкової міліції та цивільних підрозділів податкової. Як стверджують наші джерела саме Касинець сприяв тому щоб Руслан Гецянин зміг стати керівником підрозділу. Але на якомусь етапі у них виникли протиріччя і між ними почалась ворожнеча, яка закінчилась тим що Семен Касинець змушений був піти у відпустку по догляду за дитиною.
З власних джерел стало відомо, що працівники СБУ так вдало спрацювали не без допомоги податківців, які допомогли організувати викриття протиправних дій вебешників.
Громадськості Закарпаття все рівно хто буде керувати внутрішньою безпекою в Закарпатській ДФС, та хто кого переможе в так званій «міжусобній війні» головне, щоб лави даного правоохоронного органу очистились від «перевертнів хабарників», а факт затримання колишніх «ментів» на гарячому став попередженням для тих їх колег, які залишаються служити в ДФС та використовують своє службове становище для збагачення. Є надія, що керівництво Головного управління внутрішньої безпеки ДФС України визначиться щодо керівника та працівників своєї структури в Закарпатті та зробить все можливе, щоб суспільство позитивно відносилось до роботи вебешників та фіскалів в цілому.

Іван Білак

clipnews.info

Loading...