Заручники політичних ігрищ мукачівського клану (ВІДЕО)

Як уже повідомляла “Трибуна” раніше,  сьогодні в центрі Мукачева, під будівлею міської Ратуші відбувся багаточисельний мітинг педагогів та учнів ПТУ.  Присутні вимагали відновити фінансування мукачівських ПТУ, яке уже два місяці ігнорує  Мукачівський міський голова Андрій Балога.  На мітингу лунали гасла: “Вчителям зарплати”, “Балогу до народу”, “Освіта не бізнес!”, “Ганьба!”…

Детальніше у відео Ключ ТВ

З цього приводу у своєму блозі депутат Мукачівської міськради Казибрід Олег написав наступне.

З 1 січня 2016 року фінансування професійно-технічної освіти було передано з державного бюджету на місцеві. Це рішення ВРУ було абсолютно неправильним, поспішним і не логічним. Адже зростання доходів місцевих бюджетів відбувається не так швидко, як передача на місця додаткових витрат. Це рішення було абсолютно непродуманим і не містило під собою ніякого економічного та фінансового підґрунтя. Таким глобальним змінам повинен передувати довготривалий процес вивчення і підготовки. Така передача фінансування виявилась не підйомною ношею для місцевих бюджетів, в яких і так не вистачає коштів. Загалом по країні ця сума сягає 6 млрд. грн. А для державного бюджету це лише 1%. Іхоча ВРУ ухвалила закон про зміни до бюджету, яким передбачено часткове фінансування ПТУ через державні субвенції, Президент поки що закон не підписує, а Міністерство фінансів взагалі радить Президенту накласти вето на цей закон, тому що гроші на фінансування ПТУ пропонують забрати із освітньої субвенції, що вирішить одну проблему, але створить іншу в освітній сфері.

балога андрійВ Мукачеві ця проблема ускладнилась ще й тим, що наша місцева влада відмовилась фінансувати ПТУ з місцевого бюджету. І її в принципі можна зрозуміти, адже ці витрати не були передбачені при формуванні місцевого бюджету і для фінансування яких потрібно урізати інші витрати, можливо на ремонти доріг, благоустрій міста або соціальні програми. Але замість того, щоб шукати вирішення даної проблеми, влада Мукачева перевела цю проблему у політичну площину. І використовує фінансування ПТУ, як інструмент боротьби зі своїми політичними конкурентами. Замість того, щоб сідати за стіл переговорів і разом з громадою вирішувати дану проблему.

В результаті страждають прості люди: викладачі та студенти, які вже другий місяць не отримують зарплатню та стипендію. Вони опинились заручниками політичних ігрищ. Саме тому вони виходять на акції протесту, щоб хоч якось привернути до себе увагу влади. І я їх розумію і на 100% підтримую.

Шкода лише, що нікому нема діла до ПТУ і ніхто не розуміє, яку ми зараз величезну помилку робимо, знищуючи професійно-технічну освіту. Адже робочі спеціальності є рушійною силою зростання економіки. І без кваліфікованого робочого персоналу ми не вийдемо з кризи.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “Заручники політичних ігрищ мукачівського клану (ВІДЕО)

  • 04.03.2016 at 14:52
    Permalink

    У отставку мера балогу, начальника образования Кришинец андялоши, которих назначили по блату, за неимением опита и стажа работи в госучреждениях , а тем более во власти!

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *