Закарпаття відвідав посол Норвегії в Україні

посол-НорвегіїПосол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен та Посол Норвегії в Угорщині Туве Скарстейн в рамках візиту на Закарпаття у середу, 14 жовтня, зустрілися із головою Закарпатської ОДА.

Гості цікавилися економічною ситуацією в області, життям угорської нацменшини на території краю, а також співпрацею Закарпаття з сусідніми державами. Однак перш за все дипломати наголосили на всебічній підтримці Норвегією України, повідомила прес-служба Закарпатської ОДА.

– Норвежці стратегічні партнери українців і наша країна підтримує Україну у цей історичний час. Серед інших держав Норвегія теж застосувала санкції проти Росії. Країна виділила 50 мільйонів євро на спільні з Україною проекти, тож в нинішній ситуації ми справжні друзі України. Саме тому ми прагнемо дізнатися про державу якомога більше – не тільки про столицю, а й усі регіони, – наголосив Йон Елведал Фредріксен.

Геннадій Москаль, у свою чергу, щиро подякував за роботу Норвежського фонду на сході країни.

– Під час моєї роботи на Луганщині, там працювало декілька міжнародних фондів. Але саме Норвежський фонд був найбільш оперативним та гнучким: надавав допомогу мешканцям після обстрілів продуктами харчування, будівельними матеріалами, дровами.

Щодо Закарпаття, керівник краю наголосив – всі національності, які живуть на території краю, зокрема і стодвадцятитисячна угорська громада, мають право здобувати освіту на рідній мові. Налагоджена тісна співпраця з усіма сусідніми країнами – членами Євросоюзу.

– Ми дякуємо за допомогу, яку сусідні держави надають національним меншинам Закарпаття – на реалізацію соціальних освітніх культурних проектів. Тим більше зважаючи на важку соціально-економічну ситуацію в державі.

Не оминули увагою норвежці і події у Мукачеві, які сталися 11 липня, цікавилися їх причинами та наслідками. Геннадій Москаль запевнив дипломатів – то був поодинокий випадок. Зараз, за його словами, на Закарпатті ситуація в цьому плані спокійна.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *