Закарпатцям пропонують добровільно роззброюватися

зброяЗ 1 по 31 жовтня триватиме місячник добровільної здачі зброї. Основна мета операції – не лише вилучення в населення незареєстрованих зброї та боєприпасів, але й офіційна реєстрація зброї.
Якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав зброю до органів внутрішніх справ мисливську, вогнепальну, холодну та газову зброю, то в подальшому він має можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати їх на законних підставах, – коментує заступник начальника міліції Мукачівського міськвідділу міліції Валерій Горват.
Ті, хто здасть нелегальну зброю до кінця жовтня, будуть звільнені від кримінальної відповідальності, яка передбачена ст. 263 Кримінального кодексу України. Згідно з цією статтею, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача або збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), боєприпасів чи вибухових речовин без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від  двох  до п’яти років. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів чи іншої холодної зброї без відповідного дозволу караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян, або громадськими роботами, обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.
Щодо гладкоствольної мисливської зброї, то згідно зі ст. 190 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї тягне за собою накладання штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією зброї або без такої.
Мукачівський МВ УМВС
Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *