Закарпатцям пояснили, як нестати навідником “домушника”

крадіжка-телевізорНайчастіше «домушники» працюють за «наводкою», – про це чи не щодня говорять представники поліції та засобів масової інформації. Проте мало хто задумується, що цю «наводку» зловмиснику може дати сам власник квартири чи будинку.

З розвитком технологій вже майже не залишилось таких громадян, які б не користувався соціальними мережами. Чи не в кожного третього є сучасні ґаджети, завдяки яким користувач не просто викладає фото у мережу, а й надає інформацію про те, де він перебуває та що робить.

Фотографії компанії на пляжі чи у дорогому ресторані, чи у магазині, або ж у власному помешканні… Звичайно, у публікації гарного фото немає нічого поганого, та перед тим як оприлюднити якусь фотографію чи інформацію, варто згадати, що за цими «постами» можуть стежити не лише друзі, а й ті, хто радо «полює» за інформацією такого роду й робить свої висновки.

– На жаль, нерідко саме з допомогою розміщення інформації у соцмережах, «домушники» й дізнаються про статки громадян. Прослідковують профіль окремих особливо активних користувачів ґаджетами, дізнаються й про час відсутності потенційних жертв вдома. Ніхто не каже, що не потрібно користуватися соціальними мережами, та варто добре подумати, яку інформацію несе той чи інший пост, – наголошує начальник Управління поліції в Закарпатській області Андрій Литовченко.

– Не пишіть про свої плани покинути помешкання заздалегідь. Якщо вас довго не буде вдома – не варто одразу усіх повідомляти про це, особливо якщо планується сімейна подорож. Не потрібно знати нікому і про терміни вашої відсутності вдома, оскільки така інформація значно полегшує зловмисникам реалізацію зловмисних намірів. Інформацію про відпочинок краще розмістити вже після нього, щоб «домушники» довідувалися, що ваша оселя пустувала лише тоді, коли ця інформація втратить для них актуальність, – додає керманич поліції охорони Закарпаття.

Аби не зіпсувати собі враження від відпочинку, краще прислухатись до вказаних порад. Не забувайте і про загальні методи безпеки: збираючись у відпустку, попросіть рідних, близьких, або тих, кому довіряєте, перевіряти час від часу ваше житло.

Якщо ж у вашому помешканні встановлена охоронна сигналізація, у жодному випадку не нехтуйте її активацією. Тоді, в разі проникнення, незалежно від того, яким способом зловмисник проникне до помешкання, на пульт централізованого спостереження поліції охорони надійде сигнал про несанкціоноване проникнення. А група затримання поліції охорони у складі підготовлених озброєних правоохоронців за лічені хвилини прибуде на місце спрацювання.

Управління поліції охорони
в Закарпатській області

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *