Закарпатці рвуться в “еліту нації”

Гузинець4 жовтня в управлінні державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області відбулася зустріч з претендентами для зарахування до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у 2013 році.

Кандидати від Закарпаття поділилися враженнями щодо проходження відбору та співбесіди, яку було проведено з ними Комісією з питань Президентського кадрового резерву 2 жовтня поточного року в м. Києві. Область представляли 4 претенденти, які успішно пройшли відбір на регіональному рівні, серед них:
Воробець Андрій Юрійович, директор Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Закарпатській області – тема «Реформування системи надання соціальних послуг окремим категоріям громадян» ;
Гомба Олександр Євгенович, начальник управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Закарпатській області –  «Інноваційні проекти у сфері державної статистики»;
Гузинець Юрій Іванович, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської обласної державної адміністрації – «Актуальні питання законодавчого регулювання захисту прав національних меншин України та шляхи їх реалізації»;
Петрішка Михайло Михайлович, заступник директора департаменту фінансів Закарпатської обласної державної адміністрації – «Фінансове забезпечення органів місцевого самоврядування в концепції нової адміністративної реформи»;
Під час співбесіди заслуховувалися публічні виступи кандидатів з презентації власного досвіду реалізації проекту чи ідеї проекту у відповідній пріоритетній сфері державного управління, зокрема фінансово-економічній, соціально-гуманітарній, інвестицій та інновацій, паливно-енергетичного комплексу, сільського та житлово-комунального господарства. Зі слів учасників враховувались такі  якості, як професійна підготовка, вміння відповідати на нестандартні запитання різнопланового характеру, знання законодавства,  стійкість до стресів.
До участі у співбесіді у 2013 році запрошено 195 осіб з усіх регіонів України, рекомендованих для зарахування до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації». Гранична чисельність Президентського кадрового резерву становить 500 осіб. Формування Президентського кадрового резерву здійснюється поетапно, шляхом зарахування протягом п’яти років до 100 осіб щороку.
Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» започатковано та формується відповідно до Указів Президента України від 1 лютого 2012 року № 45/2012 «Про Стратегію державної кадрової політики на 2012-2020 роки» та від 5 квітня 2012 року № 246/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» з метою формування нової державницької управлінської еліти, здатної усвідомлювати національні інтереси і брати на себе відповідальність за їх реалізацію, готової не лише приймати вольові рішення, а й ефективно надавати управлінські послуги.
Резерв формується на принципах загальнодоступності, об’єктивності, прозорості.
Список осіб, зарахованих до Президентського кадрового резерву, затверджується Президентом України.
За інформацією управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області конкурс з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву складається з таких етапів: оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийом документів від осіб, які бажають узяти участь у конкурсі, проведення оцінювання учасників конкурсу, відбір кандидатів. Протягом 2013 року документи для участі у конкурсі від Закарпаття подав 31 претендент, участь в оцінюванні прийняли участь 22 особи, які відповідали встановленим вимогам.
Громадяни, які мають бажання взяти участь у конкурсі, можуть звертатися в управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області за адресою: м. Ужгород, пл. Народна, 4, тел. 61-56-42.

За інформацією начальника управління державної
служби  в Закарпатській області Сергія  Сивоуса

Loading...