Закарпатці перемогли на чемпіонаті України з спортивного орієнтування (ФОТО)

Чотириденне випробування спекою пройшли учасники ІІІ-го чемпіонату країни зі спортивного орієнтування серед вихованців позашкільних навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, що з 6 до 9 серпня проходив неподалік Ужгороду. В змаганнях взяли участь 250 юних спортсменів з 24 команд, які представляли 13 регіонів України.

Відмінно виступили у складі збірної команди Закарпатського центру туризму краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді гуртківці Мукачівського КСО “Товариш” (тренери Ніна Расчупкіна та Олександр Цепурдей). Так, першого дня чемпіонату в лісі неподалік села Оріховиця срібну медаль на середній та бронзову – на довгій дистанціях в категорії 12-річних вибороли гімназисти Владислав та Ніна Цепурдеї.

Наступного дня в Перечині під час естафетних змагань стовпчик термометра досягав 37-градусної позначки. Та ці цифри не злякали юних спортсменів і вони мужньо вирушили на боротьбу з дистанцією, собою і пекельною спекою. На п’єдестал пошани за підсумками естафет піднялися вже п’ятеро юних мукачівців: срібними призерами стали Ніна і Катерина Цепурдеї, бронзовими – Яна Брунцвик з гімназії та Даніела Дешко з ЗОШ №11. Ще одну срібну нагороду своєму місту приніс 17-річний випускник ЗОШ №11 Владислав Французов, який разом з ужгородцем Станіславом Паламарчуком став віце-чемпіоном серед 18-річних.

Дистанції фінального дня чемпіонату було прокладено в історичному центрі Ужгороду. Старт о 10.00 ранку давав спортсменам хоч якісь сподівання на легку прохолоду, але реалії всі подібні надії задушили на корені. Та навіть палаюче сонце не завадило сильнішим показати високі результати. В категорії наймолодших чемпіонкою у спринті серед дівчат стала Катерина Цепурдей, її брати Леонід Нечай та Владислав Цепурдей зайняли друге та третє місця в змаганнях серед хлопчиків. На короткій дистанції золоту та срібну нагороди вибороли відповідно Ніна Цепурдей та Ірина Розман. З другим результатом серед однолітків фінішував й Владислав Французом.

Загалом першість визначалася у п’ятьох номерах програми в 4-х вікових категоріях окремо серед хлопців та дівчат. Тож переможців цих змагань в особистій першості було чимало. Чемпіонами, крім вищезгаданих, стали: вінничани Анастасія Брус, Альона Задніпрянець, Денис Шаталюк, Віталій Мензульський, Олександр Кучерук і Тарас Рачук, херсонці Анна Коваленко, Фея Цивільська, Тетяна Савченко, Ігор Кражев, Ольга і Станіслав Паляниці, сумчани Анна Голуб і Юрій Сердюк, Катерина Якимечко та Діана Скородинська з Івано-Франківщини, Ганна Климчук з Волині, киянка Тетяна Гусок, Данило Довгань з Дніпропетровську, Іван Беляєв з Житомира, Володимир та Олег Ленюки з Чернівців, ну й, звісно, хазяї трас – ужгородці Станіслав Паламарчук, Денис Кононов і Андрій Василина (тренер Георгій Фечо), та Христина Бобер з Кам’яниці (тренер Сергій Готра).

Після змагань ми поцікавилися враженнями деяких з учасників. Як сказав після фінішу Андрій Василина: – «Головним суперником для мене була спека. Коли на дистанції вдихаєш розпечене повітря, здається, що “обпалюєш” легені». Ніна Цепурдей: – «Мені сподобалися ці змагання. За їх командний дух, бурю пристрастей і за безкомпромісну спортивну боротьбу. Після першого дня в командній першості лідирували херсонці, крім них ми поступалися ще й вінничанам. По вдалому виступу в естафетах гонку очолили прикарпатці, а ми йшли за Вінницею третіми. І лише вдалі старти в Ужгороді вивели нашу команду на перше загальнокомандне місце». Ірина Розман: – «А мені запам’яталася зустріч з закарпатськими ветеранами спортивного орієнтування Юрієм Семеновичем Туряницею, Костянтином Федоровичем Сасом та Петром Миколайовичем Назаренком – їх загальний стаж в орієнтуванні складає майже сто п’ятдесят років, а вони й досі приймають активну участь в змаганнях, діляться досвідом…»

Тож переможцями III Чемпіонату України серед позашкільних навчальних закладів стала команда Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. Другою фінішувала команда Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Трійку призерів замкнула команда Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій.

Фотографії Олександра Цепурдея

орієнт орієнт2 орієнт3 орієнт4 орієнт5

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *