Закарпатці не допустять повернення спруту корупції у медицину

Знаю. Що у середу, 14.05.14р, відбудеться колегія медиків області. Та чую, що ця конференція окрім запланованого порядку денного, хоче провести голосування щодо залишення начальника управління охорони здоров’я, основного главаря – медичного корупціонера. Іду на колегію.

біляк2У під’їзді бачу вишикувану молодь з плакатами. Дещо з того, що я прочитав маєте можливість прочитати і ви, шановні читачі, глянувши на світлини. Думаю, невже Шніцель не має ганьби, чіпляється за корупційне крісло, як утопленик за життя? Невже йому не досить того, чим заволодів незаконним злочинним шляхом?
Піднімаюся в зал засідань. Бачу колег, яких не бачив уже роками. Сідаю з краю. І через декілька хвилин основні керівники займають крісла президії. Шніцер відсутній. Одні кажуть, що він у відпустці і перебуває в Австрії, інші стверджують, що у Києві домовляється про залишення його на посаді.

білякЯ уже писав, що ця посада не на користь Шніцеру. Як він заявив Правому сектору – двічі переніс на цій посаді інсульт, за 2013 рік більше перебував на лікарняному та у відпустці, ніж на роботі. Чому так важко відірватися начальнику управління від такого шкідливого для здоров’я крісла? Дійсно корупція ракова пухлина, яка не тільки проростає в усі сфери керівництва державою та областю, але шкодить і організму самого корупціонера. Лік мабуть від цього один – покинути крісло, а ще краще, і корупційне середовище. Не треба би доводити себе, як Шніцер, до агонії, в якій лікування мало ефективне.
Не усіх бачу і головних лікарів. Та на це ніхто не звертає увагу.

Засідання розпочато згідно порядку денного. Після кожного доповідача дає запитання та професійні рекомендації перший заступник голови ОДА Андрій Сербайло. Я приємно здивований. Враження таке, що Андрій Андрійович давно курирує медицину і обізнаний з її організаційними та профе­сійними проблемами. І це приємно, адже пан Андрій тільки починає свою роботу. Не обійшов присутній урядовець і корупційну тему в медицині і наголосив на різниці між хабарництвом та вдячністю наших краян. Слухав кожен присутній, а що думав? Згодом і про це.
біляк4Коли я почув від заступника начальника управління Володимира Брича, що скорочення ліжок приводить до економії коштів, а від професора Івана Рогача, що лікарі не можуть впливати на медичну реформу, не виступити я не міг. Я назвав два шляхи економії бюджетних медичних коштів, чим і займаюся з часу орга­нізації приватної медичної допомоги. Це – лікування платоспроможної частини пацієнтів у приватних лікарнях, а їх поки що не більше 10%, тоді увесь бюджет буде розподілений між 90% пацієнтів. Другий напрямок – використання сучасних методик із застосуванням високих мало травматичних медичних технологій, які скорочують час проведення оперативного лікування та період реабілітації. Та як виявилося, заступники начальника управління Володимир Брич та Анна Романко так і не зрозуміли суть сказаного.
біляк3Колегія добігала кінця. Кореспон­дентка «Закарпатської правди» з трибуни наголосила, що медичні керівники ведуть себе так, що до них не підступитися. Просила їх поміняти своє відношення до людей, в тому числі і до журналістів. Бігом за нею піднялася на трибуну Олена Уманців, про яку я уже згадував у попередніх номерах. На її погляд, Шніцер не замінимий начальник управління. Пані Олена забула, що ще недавно начальник управління, не знаю подробиць, звільняв її з роботи і забула, що казала мені: «Якщо я з вами проведу інтерв’ю, то Шніцер звільнить мене з роботи. Я технічну сторону зроблю, але хай хтось інший веде телепередачу». Пані Олена хоче повернути корупціонера беззаконника в крісло, залишити яке боїться більше ніж інсульту. Захисниця пропонує, щоб корупціонера Шніцера на посаду начальника управління обирали його підручні корупціонери, яких також чекає люстрація.
Володимир Брич питає у зала: «Чи є така потреба?» Зал мовчить, а я кажу: «Ні!!!» Брич: «Ні?» «Ні»,- відповідаю. Мочана згода залу.
Здавалось би на цьому кінець. Уже виступав з заключним словом Перший заступний голови ОДА Андрій Сербайло. Головуючий надає слово Яцині та голові профкому медиків Облпрофради Володимиру Туроку. Яцина повідомив, що у команді обласної лікарні на спартакіаді не буде підставних осіб. Турок замість повідомлення почав розхвалювати Шніцера, завдяки якому і очолив комітет профспілки. Зал почав гудіти.
Того ж дня ввечері дивлюся Новини Закарпаття. Знайоме лице – Мар’яна Лошак, яка каже: «Дехто із присутніх пропонує обирати Шніцера медиками». Пані Мар’яна уже забула як звати її колегу. Ми дивуємося Донецьку та Луганську, що там є кому підтримувати сепаратистів, а самі вдаємо що ми не такі, як вони і підтримуємо залишення на посадах представників корумпованої злочинної влади Партії регіонів. Таких «патріотів», слава Богу, серед нас, маю на увазі медиків небагато.
14.05.14    Степан Біляк

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *