Закарпатськими селами розгулюють небезпечні хижаки

вовкЖителі гірських районів живуть у страху. Лісові хижаки все частіше стали заходити в села. Біля хат вовки нападають на домашніх собак, на вигулах вбивають худобу. І з кожним роком їх стає все більше.
– Пару років тому вовків зовсім не було, – розповів житель села Тихий в Закарпатті Михайло Герзанич. – А тепер заходять в гості зграями. І мого вірного пса Рока також вони загризли. Увечері з гір спустилася вовчиця з двома вовченятами, присіла поруч з будинком у дворі. Рок на свою біду пішов на розвідку. Одна лапа від нього залишилася. Пес вірно служив мені 14 років.
За словами місцевих жителів, в Тихому полюють шостій вовків. Але не тільки в цьому селі для хижаків роздолля – в сусідньому селищі місяць тому вовки загризли корову, яку господарі залишили на ніч на пасовищі. А до цього, кажуть, напали на місцеву вчительку. На щастя, тієї вдалося відбитися, хоча хижаки її покусали.
Така ж ситуація і в селі Вишка.
– Влітку крадуть кіз, взимку переходять на собак, – каже місцевий житель Федір Костик. – На корів нападають рідко – ті рогами захищаються, хіба що на телиць. Приходять два-три вовка, один нападає першим, двоє чекають в сторонці. Їх дуже багато розвелося в останні роки, а в села йдуть, бо в лісах дичини мало.
Місцеві кажуть, що дичина зникла з лісів з тієї ж причини, по якій вовки спускаються в села, – нічого їсти.
Частина місцевих розжилася рушницями, решта ввечері намагаються не виходити на вулицю. Хоча на людей вовки нападають вкрай рідко – випадок з вчителькою винятковий.
– Я по гриби ходжу за 5 км від дому, частенько восени зустрічаю то одного, то двох вовків, – каже житель села Тихий Микола. – Але мене вони не чіпають.
– Вовк – звір хитрий, – підхоплює односельчанин Михайло Герзанич. – Підходить до табуна коней, падає на землю, починає кататися. І молодий кінь, недосвідчений, буває, піде до нього. Тоді він кидається і перегризає шию. А ось старий кінь до вовка не піде.
Жителі намагаються не ходити по вулицях, коли стемніє. Але паніки в селах немає – люди впевнені, що на людину вовк не кинеться. Та й за останні роки вже звикли жити поруч з небезпечним чужаком.

karpatnews.in.ua

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *