Закарпатський “Тарифний Майдан” заявляє про переслідування

тарифнийВ Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція представників  “Тарифного Майдану”, які заявляють, що їх переслідують.  

Іван Данацко розповів, що 29 квітня  2015 року ГО «Майбутнє українського Закарпаття» розпочала в Ужгороді на площі Народній акцію «Тарифний майдан». «Наша мета- супротив тарифному геноциду українців, який створений підняттям ціни на природний газ та електроенергію без жодних адекватних пояснень ціноутворення», – заявив Іван Данацко. – Ми проводили мітинги, збір підписів, в Ужгороді, Чопі, Мукачеві. Спільно з депутатами Закарпатської облради написали звернення до керівництва України, яке до сьогодні нам ще не дало адекватної відповіді. У селі Барвінок ми провели мітинг, де з метою привернути увагу до проблеми тарифів та валютних кредитів був перекритий рух у на пішохідному переході на годину. Але якщо до народу будуть так цинічно відноситися, ми будемо діяти більш радикально». За словами Івана Данацка, події 11 липня у Мукачеві дещо запинили «Тарифний Майдан» в організації акцій. А вже 29 липня вони відправили ультиматум на адресу керівництва країни: якщо не буде змін щодо ціноутворенні на газ та електроенергію, активісти підуть на КПП «Ужгород», щоб добитися уваги міжнародної спільноти. «Ми простояли на КПП тільки годину, найшло багато міліції, прикордонників. Тому ми вирішили піти 12 серпня з акцією у Ракошино. Я балотувався раніше від округу №69, мав підтримку (2254 людини проголосували), маю намір захищати своїх виборців всіма законними шляхами, – розказав І.Данацко.– Але ніхто не пішов, тоді народ сам почав ходити по пішохідному переходу. Ніхто нічого не організовував, там все спонтанно виникло. Приїжджали Князєв, Воєводін, побачили, що закликів до сепаратизму немає і поїхали. Після цього  виявилося,  що порушена кримінальна справа за фактом перекриття цієї дороги. Я вже двічі був на поясненнях. Правоохоронці почали їздити  по Ракошино і шукати тих людей, яких зняли на відео. Багатьох залякують. Ми написали ще один ультиматум. Ми звертаємося до українців і просимо підтримки та допомоги у боротьбі із системою».

Ганна Корда, розповіла, що живе у Ракошино 15 років. «Я не довіряю міліції,

14.08.15 була у слідчому відділку, де дала показанна, що відмовляюся давати будь-які покази. Слідчий погодився. Вже 19 серпня до мене додому приїжджали правоохоронці», – каже жінка. За словами Ганни Корди, вона подала заяву на ім’я прокурора про переслідування. «Вважаю, що дії начальника міліції упереджені і до справи мітингу не мають відношення, вони мене переслідують не за мітинг, а за те, що я даю написала багато заяв, що міліція кришує кримінальні справи».

Представники «Тарифного Майдану» кажуть, що якщо їх не почують, завтра, 26 серпня, о 17.00 вони знову будуть мітингувати, а 27-го серпня прийдуть на сесію облради. «Вже пройшло два тижні після нашого другого ультиматиму. Я повідомив сільську раду, що 26 числа о збираємося на новий мітинг. Якщо ми зараз, поки літо, не вирішимо це питання, то зима з новими тарифами, всіх доконає», – резюмував Іван Данацко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − seven =