Закарпатський нардеп ініціює скасування додаткового митного збору на імпортні товари

Народний депутат Роберт Горват, член фракції «Блок Петра Порошенка», вважає, що додатковий митний збір на імпортні товари необхідно скасувати. Про це він сказав по завершенню слухань у Комітеті з питань податкової та митної політики з приводу ефективності впровадження додаткового імпортного збору. На засіданні були присутні народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Національного банку України, громадських об’єднань, бізнес-асоціацій та підприємці.

Закон України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» депутати ВРУ прийняли 28 грудня 2014 року. Тоді депутати керувалися необхідністю в умовах надскладної ситуації винайти кошти для підвищення обороноздатності країни. Йдеться про стягнення 10% на харчові товари і 5% на товари промислової групи, які завозяться на територію України. Станом на 30 червня суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності сплачено 8,9 мільярдів гривень додаткового імпортного збору, а до кінця року очікуються ще стільки ж.

горват

Однак, як зазначають експерти, необхідність сплачувати додаткове мито на імпорт стала однією з причин різкого скорочення експорту (на 36% порівняно з відповідним періодом минулого року). Скорочення експорту – це втрата іноземних ринків, зменшення валютних надходжень, звільнення працівників на підприємствах, які залежать від імпортної сировини.

«Є очевидним, що додатковий імпортний збір вкрай негативно вплинув на діяльність вітчизняних виробників. Назріває закриття значної кількості підприємств. Вважаю, що в умовах стагнації гроші не повинні забиратися з економіки, а навпаки йти в реальний сектор. Тому скасування додаткового імпортного збору дозволить підтримати нашу економіку», – резюмував Роберт Горват.

Оскільки Україна є членом СОТ, то впровадження додаткового імпортного збору потребує відповідного погодження. І хоча остаточне рішення Генеральної Ради СОТ буде прийняте 27 липня 2015 року, Узбекистан уже з 1 липня запровадив додаткові мита у відповідь на українські. Таке ж рішення найближчим часом очікується від Білорусії.

За результатами слухань депутати вирішили направити до Кабінету Міністрів та Президента України доповідь Комітету з питань податкової та митної політики стосовно недоцільності додаткового імпортного збору та можливості його скасування.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *