Закарпатські рятувальники відзначили своє професійне свято

16 вересня, напередодні Дня рятівника, закарпатські рятувальники відзначили своє професійне свято. Урочистості проходили на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Закарпатській області.

Привітати рятувальників прийшло чимало поважних гостей. Серед них голова обласної ради, керівник апарату облдержадміністрації Олександр Петік, начальник УМВС України в Закарпатській області Сергій Князєв, прокурор Закарпатської області Володимир Янко, міський голова Ужгорода та інші.

Увазі присутніх на плацу частини був представлений наявний арсенал рятувальної техніки і спорядження: техніка пожежогасіння (автоцистерни, автодрабини тощо), рятувальний автомобіль STAYER, автомобіль піротехнічної групи, оснащення для порятунку в горах і на воді.

Святкові заходи почалися із освячення храму-каплиці на честь ікони Божої Матері «Неопалима Купина». Її почали будувати на території Аварійно-рятувального загону в 2012 році. Святкову літургію та освячення провів Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський. Також він подарував рятувальникам ікону «Неопалима Купина» та вручив нагороду від православної церкви начальнику У ДСНС України у Закарпатській області Роману Гудаку.

Урочистості продовжилися в актовій залі вітальною адресою Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна, яку він надіслав на адресу колегам-рятувальникам. Відтак, зі щирими словами вітання та побажання до присутніх звернувся начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області полковник служби цивільного захисту Роман Гудак.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували тих рятувальників, які загинули виконуючи свої обов’язки. Адже, як зазначив головний рятувальник краю Роман Гудак, цей день – данина тим, хто рятує інших часто ціною власного життя.

Найкращі рятувальники області були відзначені високими нагородами: почесними грамотами, грамотами та подяками ДСНС України; Закарпатських обласної державної адміністрації та обласної ради; грамотами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту; Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту.

Приємно відмітити, що окремим рятувальникам були присвоєні чергові спеціальні звання. Також Сергію Романчику, Віталію Палканинцю, Олексію Носику, Юрію Середичу були вручені посвідчення Учасника бойових дій. Усі четверо працюють в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення й брали безпосередню участь в антитерористичній операції на Сході нашої держави.

У ДСНС України в Закарпатській області

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *