Закарпатські митники вилучили деревину через неправдиві дані

ліс2Працівники Закарпатської митниці ДФС припинили спробу вивезення з України забороненої деревини. Так, для здійснення митних процедур посадовим особам митного посту «Чоп-залізничний» були подані товаросупровідні документи на товар «деревина паливна». Товар слідував у вагоні по митній декларації, оформленій за процедурою електронного декларування. Одне з львівських підприємств відправляло деревну словацькій фірмі. Згідно з документами у вагоні переміщувалась паливна деревина із граба та берези, загальною вагою нетто 35 600 кг. Код товару за УКТ ЗЕД – 4401100000.

У зв’язку із відсутністю на станції Чоп технічної можливості провести зважування, вагон із товаром було направлено на станцію Батьово. В результаті зважування встановлено, що вага нетто товару більша на 8 860 кг, ніж зазначено в товаросупровідних документах.

Фахівцями митниці було прийнято рішення розвантажити товар та залучити для визначення об’єму та сортності порід спеціаліста.

Згідно з експертним висновком, у вагоні виявлено лісоматеріали із граба та берези, що не відповідають інформації зазначеній у митній декларації та товаросупровідних документах, а сама деревина підпадає під дію Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (із змінами і доповненнями) від 8 вересня 2005 року № 2860-IV.

Таким чином, майстер підприємства, який здійснював керівництво й особисто оформляв специфікацію товару, вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підставу для митного оформлення в режимі «експорт» документів, що містять неправдиві дані щодо найменування партії лісопродукції (якості, кількості, коду за УКТЗЕД).

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті  483  Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, а лісоматеріали із деревини граба та берези загальною кількістю 10,800 кбм/44 шт., вилучено.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *