Закарпатські діти захворіли на менінгіт

Учениця 6 класу Перечинської ЗОШ перебуває у обласній інфекційній лікарні. Троє школярів виявилися носіями менінгококу і наразі знаходяться на профілактиці.

Про це  повідомив головний санітарний лікар Закарпаття Володимир Маркович.

За 2013 рік це вже другий випадок захворювання менінгітом у Закарпатській області.

«Про спалах хвороби поки не можна говорити, оскільки хворою є тільки одна дитина. Спалах може бути, коли хворіє 5 і більше людей. Носієм інфекції може бути здорова людина. Тим більше, що менінгокок досить розповсюджений. Трьох учнів школи госпіталізували для профілактичного лікування, оскільки у них виявили носійство менінгококу без захворювання. Одна дівчинка справді знаходиться у обласній інфекційній лікарні», – каже Володимир Маркович.

За ловами лікаря, для того, щоб не допустити спалаху хвороби, обстежили 50 людей: учнів, вчителів, рідних та медперсонал, який працював з дітьми.

Щорічно на менінгіт хворіє близько 20 людей, – саме стільки випадків зафіксовано за 2012 рік.

«Ця хвороба проявляє себе у холодну пору року. Справа у тому, що носіями менінгококу можуть бути здорові люди. Коли у послаблюється імунітет, може виникнути такий процес і людина може серйозно захворіти. Звичайна, на перший погляд, простуда може бути сигналом про серйозне захворювання. Тому завжди просимо навіть при звичайних простудних симптомах звертатися до лікаря. Таким чином можна уникнути серйозної хвороби», – каже Володимир Маркович.

Zaholovok.com.ua


Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 3 =