Закарпатські аксакали показали клас на книжному ярмарку

ТуряницяВидавництво «Краєвиди Карпат» під орудою багатогранного Володимира Ньорби за останній час видало аж шість книг невтомного фольклориста, письменника, педагога вищої школи Юрія Дмитровича Туряниці. У свої вісімдесят з гаком він почуває себе ліпше ніж дехто в двадцять три. Радує.

Щиро вдячний за запросини взяти участь у святі книги, — звернувся до присутніх в «Арт-салоні», де теж ішли книжкові презентації, закарпатський мудрий аксакал. — Книга ж — це безсмертя! Книга — моральність, духовність, святість, а водночас — зброя. Дійсно, ціла китиця слів — це велика сила. Саме слово «книга» виникло ще до нашої ери. По-нашому воно означало «вузол», хоч у нього не завжди зав’язувала гроші, а більше — духовні скарби. В чотирнадцятому столітті книга почала друкуватися в Європі. А я реалізував себе в 21-му завдяки Володимиру Ньорбі. Вірю, що прийде час, що авторам за книги будуть платити в Україні милій гроші, як і цивілізованому світі.

Далі присутні познайомилися з книгами Ю.Туряниці — «Співанка про ягнятко», «Карпатські йсьме діти», «Кицька Сімка», «Колядки Закарпаття». Остання, до речі, видана вісьмома мовах, котрі знайшли поширення у сонячному Закарпатті. Цим був переконливо показаний інтернаціоналізм нашого краю.

Пристрасний виступ ветерана різних нив пробудив загальну творчу активність. Аксакал-хімік Юрій Цмур продемонстрував свої багаті формою та змістом книги «Сім чудес Ворочова» і «Творче життя», де йшлося про його працю в ролі вченого-хіміка в африканській Сахарі. З першої ж книги несподівано цей відомий чоловік взяв і прекрасно виконав одну пісню.

Кількома роками молодший спортивний журналіст і активіст спортивного руху в Закарпатті Василь Гаджега показав сигнальний примірник огрядної і вражаючої книги про гандбол нашого рахманного краю.

Василь ЗУБАЧ.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *