Закарпатська прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно суддів, які випустили на волю підозрюваних у вбивстві

янкоСьогодні, 5 березня прокуратурою Закарпатської області розпочато кримінальне провадження стосовно суддів апеляційного суду Закарпатської області за фактом постановленням ними завідомо неправосудної ухвали – ч.2 ст. 375 КК України.

Як пояснив прокурор Закарпатської області Володимир Янко: 27 лютого апеляційний суд Закарпатської області в складі головуючого та двох суддів, грубо порушуючи вимоги ч.3 ст.331 КПК України, постановили завідомо неправосудну ухвалу, якою скасували ухвалу суду першої інстанції про продовження строку тримання під вартою двом особам, підозрюваним у резонансному вбивстві. При цьому, 27 лютого апеляційний суд оголосив лише резолютивну частину ухвали, а оголошення повного її тексту переніс на 4 березня, тобто дату, до якої було продовжено строк тримання під вартою підозрюваним.

В результаті таких протиправних дій суддів апеляційного суду, 2 березня, без повідомлення прокурора, ймовірних вбивць було безпідставно звільнено з-під варти, що унеможливлює притягнення їх до кримінальної відповідальності за вчинення особливо тяжких, насильницьких злочинів. Один з них підозрювався у вчиненні злочинів за ч.3 та 5 ст. 27, п.п. 11,12 ч.2 ст. 115, ч.1 ст.263 та ч.4 ст.358 КК України (організація і вчинення умисного вбивства на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, незаконне поводження зі зброєю і підроблення та використання завідомо підробленого документа), іншому було інкриміновано п.п. 6, 11, 12 ч.2 ст. 115, ч.1 ст. 263 КК України (умисне вбивство вчинене на замовлення, за попередньою змовою групою осіб і незаконне поводження зі зброєю).

За санкцією статті, яку наразі інкриміновано суддям – ч.2 ст.375 КК України постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти років до 8 років – наголосив прокурор.

Інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області.

У зв’язку з цим головний редактор “Трибуни” Павло Федака приносить вибачення прокурору Володимиру Янку за те, що у своїй вчорашній публікації запідозрив його у співпраці з вказаними суддями. Надіємося, що органи прокуратури доведуть до логічного кінця цю справу.

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “Закарпатська прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно суддів, які випустили на волю підозрюваних у вбивстві

  • 07.03.2015 at 21:55
    Permalink

    Невже настав час, що і судді будуть притягатися за завідомо неправосудні рішення з корисних мотивів або на замовлення! Досить знущатися над українцями!

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *