Закарпатська ОДА стурбована ситуацією, що склалася у сфері забезпечення населення області скрапленим газом для побутових потреб

Обласна державна адміністрація листом від 25 березня 2015 року № 06-7/619 звернулася до Мінекономрозвитку, Міненерговугілля України та Аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу щодо сприяння у нормалізації ситуації із забезпечення населення області скрапленим газом.  У листі наголошується про те, що облдержадміністрація стурбована ситуацією, що склалася у сфері забезпечення населення області скрапленим газом для побутових потреб.

Неодноразові звернення до центральних органів виконавчої влади не дали позитивних результатів у вирішенні питань пов’язаних із забезпечення населення області даним видом палива.

Щорічно населення області забезпечується скрапленим газом для побутових потреб в межах 6 – 11 відс. від заявлених облдержадміністрацією обсягів (2013 р. – 5,45 %; 2014 р. – 11,36 %).

Придбання скрапленого газу здійснюється на спеціалізованих аукціонах субʼєктами господарювання, які допущені Аукціонним комітетом до участі в аукціоні у якості учасника-покупця скрапленого газу для побутових потреб.

В області відсутні будь-які бар’єри для розвитку конкурентного середовища на ринку скрапленого газу. Облдержадміністрація не заперечує проти реєстрації суб’єктів господарювання у якості учасника-покупця спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для побутових потреб населення при умові наявності спеціального дозволу від Держгірпромнагляду України, виконання ними постанов Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 570 “Деякі питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу”, від 20 листопада 2003 року № 1790 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення і інших споживачів” та вимог Аукціонного комітету. Таких погоджень на адресу Аукціонного комітету надано трьом суб’єктам господарювання (ПАТ ,,Закарпатгаз”, ТОВ ,,CТС – 2014” та ТОВ ,,ВАРТ Україна”). В якості учасника-покупця спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для побутових потреб населення акредитовано тільки ПАТ ,,Закарпатгаз”, діяльність якого охоплює 4 із 13 районів області (Виноградівський – на 100 відс., Рахівський на 16,5 відс., Міжгірський на 100 відс., Тячівський на 46,8 відс.). До інших районів та населених пунктів скраплений газ для побутових потреб населення не надходить, що призводить до численних звернень від населення, керівників райдержадміністрацій та депутатського корпусу.

На думку облдержадміністрації, таке державне регулювання ринку скрапленого газу не тільки не сприяє формуванню прозорих умов його функціонування, а навпаки – створює підґрунтя для усунення конкуренції між основними учасниками цього ринку під час продажу скрапленого газу на аукціонах. З метою упередження дій, що призводять до порушення законодавства про захист економічної конкуренції на загальнодержавному ринку скрапленого газу, облдержадміністрація у листі просила розглянути заявки ТОВ ,,CТС -2014”, ТОВ ,,ВАРТ Україна” та допустити до участі у спеціалізованих аукціонах з продажу скрапленого газу для побутових потреб населення всіх суб’єктів господарювання, які виконали вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 570.

Поряд з тим, облдержадміністрація звернула увагу міністерствам на незрозуміле упереджене відношення Аукціонного комітету до населення Закарпатської області в частині забезпечення його скрапленим газом для побутових потреб так, протягом січня-грудня 2014 року ПАТ ,,Закарпатгаз” було придбано скрапленого газу для населення 252 т. (не дивлячись на подання заявок у більших обсягах) в той час як ДП ,,Івано-Франківськ-Пропан” ПАТ ,,Івано-Франківськ” – 1240,6 т., ПАТ ,,Рівнегаз” – 1049,96 т., ПАТ ,,Львівгаз” – 1082,22 т., ПАТ ,,Волиньгаз” – 1367,81 т., ПАТ ,,Тернопільгаз” – 474,14. і т.д.

Облдержадміністрація у межах повноважень вживає будь-яких заходів для задоволення потреб населення області скрапленим газом для побутових потреб, що вкрай важливо у літній період часу.

 

Департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА

 

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *