Закарпатська міліція готується до масових заворушень (ФОТО)

На території навчально-тренувальної бази “Шипка” правоохоронці Закарпаття в черговий раз відточили свої професійні вміння та навички під час тактико-спеціальних навчань за оперативним планом «Хвиля».

Працівники міліції нерідко стикаються із ситуаціями, коли від їх професійної майстерності може залежати життя людей. Тож відповідні навчання проводяться постійно для того, щоб правоохоронці вдосконалювали свої вміння і навички, які щоденно необхідні їм для успішного виконання службових обов’язків.

Основна мета навчання – це підвищення рівня бойової готовності правоохоронців до дій у припиненні групових порушень громадського порядку та масових заворушень.

заворуш4Зведений загін Закарпатської міліції спільно із військовослужбовцями батальйону Національної Гвардії відпрацювали тактику дій при групових порушеннях громадського порядку, ліквідацію масових заворушень.

За звичай, навчання проводиться у два етапи. На першому підготовчому етапі особовий склад ознайомився з основними нормативними документами, перевірено екіпірування та забезпечення особового складу спецзасобами, засобами активної оборони, зв’язку та транспорту. На другому практичному етапі тренувань правоохоронці продемонстрували свої практичні навики, які застосовуються в експериментальних ситуаціях.

За легендою навчань, група невдоволених громадян вирушила до однієї з адміністративних будівель влади зі своїми вимогами, в цей же ж час інша радикально налаштована група почала вчиняти масові безпорядки. Згодом обидві групи об’єдналися біля адмінбудівлі. На вимогу керівництва місцевої міліції припинити порушення громадського порядку та розійтись відреагували агресивно, тому начальником УМВС України в Закарпатській області Сергієм Князєвим було введено в дію спеціальний оперативний план «Хвиля».

На місце події прибули: екіпірований особовий склад зведеного загону закарпатської міліції, військовослужбовці Національної гвардії України, працівники ДСНС та медики. Учасників масових безпорядків за лічені хвилини було оточено й локалізовано. Для захисту життя правоохоронців і задля ефективності операції був задіяний БРДМ (бойова броньована машина). Врешті-решт з натовпу було вилучено активних зачинщиків та організаторів заворушень.

заворушНа щастя, це були лишень навчання хоч і відбувалося реально (бійка, постріли, вибухи і навіть підпал шин), та це є лише тренуванням, а не справжніми масовими безпорядками. У такий спосіб міліція проводила тактико-оперативні навчання з протидії масовим безпорядкам «Хвиля» на навчально-тренувальній базі УМВС «Шипка» в Мукачівському районі.

— Ці навчання планові, вони типові, але з урахуванням тих змін які проходять у державі, ми на практиці навчаємося. Те що не зовсім чітко виписано в нормативних документах будемо виправляти на практиці. Документи які ми розробимо і затвердимо сьогодні мають виправити помилки дій особового складу та відповідно доведені до логічного завершення на практиці, для того щоб кожен працівник органів внутрішніх справ чітко розумів свої завдання під час масових заходів, безпорядків, а також інших групових проявів, які ймовірно можуть бути, а як що ні, то ми маємо бути готовими. Жителі Закарпаття мають знати, що міліція уміє та знає, як необхідно себе поводити в ситуаціях пов’язаних з масовими безпорядками і як захищати простих громадян, – запевнив начальник УМВС України в Закарпатській області Сергій Князєв..

 СЗГ УМВС України в Закарпатській області

заворуш6 заворуш5 заворуш2

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *