Захарченко продовжує контролювати закарпатське золото

захарченкоТри з семи спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів досі перебувають у компаній, пов’язаних з колишнім міністром МВС Віталієм Захарченко.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала журналістка DeutscheWelle Катерина Каплюк.

Як вона зазначає, зараз в Україні видано лише 7 спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів.

“Три дозволи, дія яких призупинена, але вони ще не скасовані, належать пов’язаним з Захарченко компаніям”, – підкреслює журналістка.

Два дозволи на Мужіївське та Берегівське родовища отримала раніше “Карпатська рудна компанія”.

Третій дозвіл – на вивчення Квасівського рудного поля – було видано “Західної геолого-розвідувальній компанії”. Її директором і одним із кінцевих власників є Валерій Бредихин – партнер Віталія Захарченка, якого також називають правою рукою екс-міністра.

Квасівська рудне поле є найменш вивченим у Берегівському рудному районі і промисловий видобуток там не проводиться. Відомо, що перспективною для робіт є площа до 2,5 кв км.

ТОВ “Західна геолого-розвідувальна компанія” отримала спеціальний дозвіл на користування надрами у 2012 році, термін дії – до 16 березня 2017 року.

У березні 2014 року, співробітниками СБУ була проведена позапланова перевірка компанії, в ході якої були виявлені порушення умов користування надрами, йдеться у відповіді Держслужби геології та надр України на запит журналістки.

У документі зазначається, що Держгеонадрами України 16 жовтня 2014 року подано позовну заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами “Західної геолого-розвідувальної компанії”, але станом на 28 вересня 2015 року рішення Закарпатського окружного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами не ухвалено.

В даний момент спеціальний дозвіл на користування надрами призупинено, але він досі перебуває у “Західної геолого-розвідувальної компанії”.

Крапку в цій справі може поставити наступне засідання суду, яке відбудеться наприкінці листопада, повідомляє Каплюк.

Згідно із відповіддю на запит так само стало відомо, що ТОВ “Західна геолого-розвідувальна компанія” подала до Держгеонадр України заяву з доданими до неї документами щодо переоформлення спеціального дозволу на користування надрами.

Як сказано у відповіді, “у разі надходження заяви з відповідним пакетом документів у повному обсязі Держгеонадра України розглянуть її відповідно до вимог чинного законодавства”.

Згідно з даними ЄДР, на даний момент “Західною геолого-розвідувальною компанією” як і раніше володіє Валерій Бредихин.

Віталій Захарченко та Бредихін є співвласниками торгових марок “Трибушани” і “CarboKarp”, які займаються продукцією з мармурової крихти. Крім того, разом з дружиною глави МВС – Людмилою Захарченко – Бредихін був партнером у фірмах “Линкруст” і “Гірничорудні технології”.

Економічна правда

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

One thought on “Захарченко продовжує контролювати закарпатське золото

  • 16.11.2015 at 20:28
    Permalink

    Захарченку помог приватизировать Мужиевский золторудник бывший директор аферист Гоблик Володя, который всю своюжизнь от комсомола до ленинской партии лизал зад каждой власти, каждой политической формации, который при Ледиде и Януковиче возглавлял економическое управление, и был с позором изгнан с ОГА,короче старая коммунистическая мразь готова продать мать родную ради карьеры и денег. В этой афере с Мужиевским золотоносным предприятием замешаны высшие чины власти бандита Януковича.

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *