За вирубаний ліс закарпатці сплатили 38 млн. гривень

лісПротягом січня-травня 2016 року в Закарпатській області платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до зведеного бюджету сплатили 38 млн. 345 тис. грн. Перерахували цю рентну плату, зокрема, лісокористувачі – юридичні та фізичні особи.
Серед того, що оподатковувалось: деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування; деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей; побічні лісові користування (заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин).

У порівняні з п’ятьма місцями минулого року до зведеного бюджету рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів сплачено на 16 млн 383 тис. грн, приріст до аналогічного періоду минулого року становить 57%.

Варто зазначити, що ставки рентної плати за заготівлю деревини застосовуються з урахуванням розподілу лісів за поясами і розрядами. Ліси Закарпатської області згідно з розподілом належать до другого поясу.

Також важливо, що 50% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, перераховуються до Державного бюджету України, інші 50% – до місцевих бюджетів.

Таким чином наразі до місцевих бюджетів протягом січня-травня надійшло 27 млн 61 тис. грн, що на 10 млн 440 тис. грн більше ніж аналогічного періоду 2015 року. До державного бюджету спрямовано 11 млн 283 тис. грн, що на 5 млн 942 тис. грн більше ніж у 2015 році, – пише відділ організації роботи ГУ ДФС у Закарпатській області.

Loading...