За півмісяця закарпатці здали майже 100 одиниць зброї

зброя2Лише за понеділок, 18 липня у трьох районах Закарпаття громадяни здали свої арсенали зброї, скориставшись місячником добровільної здачі зброї.

На Мукачівщині один чоловік приніс до поліції гладкоцівкову мисливську рушницю «ІЖ-27», яку знайшов на горищі батьківського будинку. Інший мукачівець здав гладкоцівкову мисливську рушницю «ТОЗ-5М», яку виявив під час ремонту.

На Свалявщині для знищення закарпатець віддав мисливський ніж без номеру, який знайшов під час відпочинку в лісі. Для реєстрації житель Міжгірського району приніс рушницю «ІЖ-К».

Загалом за півмісяця на Закарпатті в дозвільну систему здали вже 73 одиниці зброї. З них 7 – нарізної, 44 – гладкоствольної та 22 – холодної. Віддали поліції і 116 набоїв 5,45 калібру. Серед зданої зброї і 13 спецзасобів: 11 – газових пістолетів та 2 – травматичної дії. Крім цього правоохоронцям передано два снаряди. Крім великої кількості випадків уникнення адміністративної відповідальності, вже є 9 громадян, які добровільно повідомивши про свої арсенали, уникнули кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що за нелегальне зберігання зброї закон, зокрема ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Водночас, згідно з ч.3 цієї ж статті ККУ, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю, боєприпаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Здати нелегальну зброю громадяни можуть в підрозділи дозвільної системи міськрайвідділів поліції за місцем проживання.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Закарпатської області.

Loading...