За два останні дні закарпатські пожежники вісім разів виїжджали на гасіння сухої трави

пожежа-траваУже перші потепління нагадали вогнеборцям про початок весняно-літнього пожежонебезпечного сезону. Тільки-но пригріло сонечко… – і почалося. Так, лише за два останні дні закарпатські пожежники вісім разів виїжджали на гасіння сухої трави. Найбільше сухостою горіло на Мукачівщині (3 випадки). Усього ж з початку року червоно-білі машини служби «101» вже 27 разів виїжджали до місць загорання сухої трави, чагарників та сміття. А бум весняно-польових робіт ще попереду. За статистикою, в регіоні з кожним роком дедалі гостріше постає проблема пожеж в екосистемах. Так, у 2014 році таких було зафіксовано 442, а вже минулоріч 1062 випадки.

Люди, займаючись впорядкуванням присадибних та дачних ділянок, просто забувають про елементарні правила пожежної безпеки. Намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави, чи іншого мотлоху найменш трудомістким способом – спалюванням –  горе-прибиральники не переймаються, що для вогняної стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків‚ або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання. Цьому підтвердження випадок, який трапився цьогоріч  8 березня в селі Тисаашвань Ужгородського району.  Під час прибирання власного обійстя отримав термічні опіки сам господар.

А про непоправну шкоду, яку завдають самопали навколишньому середовищу, фауні та флорі рідного краю, й годі говорити. З точки зори екології будь-яке горіння, якщо воно звісно не є екстраординарним –  шкідливе. Перш за все через те, що під час цього в повітря потрапляють речовини та леткі сполуки не дуже корисні для здоров’я людини.

Окрім того, як стверджують науковці, випалювання шкодить не тільки повітрю, до речі, яким ми з вами дихаємо, а й ґрунту. Вірніше саме тому  гумусному прошарку, який відповідає за його родючість.

Отож, вкотре рятувальники звертаються до всіх закарпатців із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає…

І все ж, якщо ви ніяк не хочете відмовитися від спалювання‚ то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше, ніж 15 метрів від будь-яких споруд, не кажучи вже про житлові будинки. Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто за допомогою спалювання, від стерні очищувати й минулорічні посівні масиви.

А під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях І в жодному разі не залишати  його без нагляду!

Шановні краяни! Пам’ятайте! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха вогняної стихії.

У ДСНС України у Закарпатській області

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *