За 2-3 тижні ціна проїзду в ужгородських маршрутках зросте до 4-х гривень

маршруткаУжгородська міськрада вирішила зупинитися на 4 гривнях за проїзд.

Іще раніше ужгородські перевізники звернулися з офіційними листами з приводу підвищення цін на проїзд у міському транспорті. Кожен з підприємців надав свої розрахунки та цифри, тож з ними було досить важко працювати.

Як зауважила спеціаліст по тарифах, через зростання курсу долара, зросли ціни на паливно-мастильні матеріали. А перевізники мають право звертатися із проханням про підвищення тарифів лише, коли вартість останніх збільшилася на 10%. насправді за останній період вартість дизпалива зросла на 90%, а газу- метану на 74%. Відповідно зросли ціни на шини, батереї тощо.

Як результат, до міськради звернулося п’ятеро перевізників. Матеріали трьох з них були оброблені і у міськраді адекватним вважають тариф у 4 гривні. Хоча самі перевізники рахували тариф з рентабельністю у 15% і у них він складав 5,26 грн., 5.25 грн. та 4,09 гривні.

Як зауважив Ярослав Шафарь є проблема з розрахунком тарифу, оскільки ніхто точно не знає розміру пасажиропотоку, Окрім того ціни на пальне коливаються хаотично. Кожна АЗС самовільно її змінює. Чи не тому у розрахунках перевізників ціна вища, ніж та, що є зараз на АЗС.

Перевізники з позицією міськради погодилися, але сказали, що нормальною ціною для них стане тариф — 4,5 гривні. При цьому такий тариф навіть не дає перевізникам, за їх же словами, гарантії оновлення автопарку.

Як зауважив заступник міського голови Ярослав Шафарь, робити різний тариф для різних перевізників немає змісту, оскільки відмінність між маршрутами (від 3 км до 13 км) не є такою разючою, як у більших українських містах. В ужгородській міськраді пояснили, що розуміння трохи різного становища перевізників є, але диверсифікувати тарифи на проїзд в Ужгороді можливості немає.

У результаті тарифна комісія Ужгородської міськради проголосувала за єдиний тариф — 4 гривні.

Сьогодні рішення опублікують на сайті міськради, а вже перевізники чи Громадська Рада при міськраді мають оголосити громадські слухання. Після того, як вони пройдуть, рішення можна буде оформити у проект і дати на затвердження виконкому. Окрім того його повинен погодити і Антимонопольний комітет.

Таким чином найближчі 2-3 тижні, швидше за все, діятиме стара ціна – 3 гривні за проїзд.

zaholovok.com.ua

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *