З платою на землю до бюджету Закарпаття надійшло 85 млн. гривень

земля-грошіПочинаючи з січня і закінчуючи серпнем 2015 року, до Зведеного бюджету Закарпатської області перераховано 85 млн грн, ці кошти є надходженням від плати за землею. Зокрема, землекористувачі та землевласники – юридичні особи сплатили 66 млн 906 тис. грн, а від фізичних осіб надійшло 18 млн 100 тис. грн., повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.

Нагадуємо, що Законом України від 28 грудня 2014року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни, зокрема в частині плати за землю. Встановлено, що це – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

У 2015 році податкові зобов’язання з плати за землю визначаються за формою, затвердженою наказом від 30 грудня 2013 року № 865.

Держземагентством України для проведення індексації нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, інших земель несільськогосподарських угідь у 2015 році визначено коефіцієнт 1,249. Оскільки для визначення розміру плати за землю використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, землекористувачам (землевласникам) необхідно звернутися до територіальних органів Держземагентства за місцем знаходження земельних ділянок і отримати інформацію про нормативну грошову оцінку таких земельних ділянок.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства. Типову форму договору оренди земельної ділянки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220.

Землекористувачам необхідно звернутися до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування й оформити протягом 2015 року право власності або користування.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *