Виступ директора Ужанського нацпарку на міжнародній конференції зустріли оплесками

27 вересня 2017 року в м. Рахів на базі Карпатського біосферного заповідника відбулась Міжнародної науково-практична конференція «Десятиріччя створення об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини»: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту».
На території Ужанського НПП масив Стужиця-Ужок є частиною об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», який в липні 2017 року був розширений за рахунок пралісових масивів дев’яти європейських країн та отримав назву «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи».
Директор Ужанського НПП Віктор Биркович для учасників конференції надав доповідь на тему «Праліси та старовікові ліси на території Ужанського національного природного парку», в якій було зазначено про історію створення Ужанського НПП. Зокрема, цікавим фактом є те, що Ужанський НПП був створений на базі найстарішого в Українських Карпатах пралісового резервату «Стужиця» періоду Австро-Угорщини (1908 р.). Окрему увагу Віктор Биркович приділив історії досліджень в пралісах на території парку перші з яких були проведені ще в 30 роках минулого століття видатним чеським науковцем А.Златніком.
Також було зазначено про необхідність натуральних обстежень ділянок, які відповідають критеріям пралісів та які повинні ввійти до складу Ужанського НПП на виконання Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року».
Українські та закордонні науковці переконалися у належному збереженні пралісів на території Ужанського НПП.

Виступ директора Ужанського НПП був зустрінутий оплесками.