Викладачі кафедри фізичного виховання УжНУ обурені діями декана-хабарника (ДОКУМЕНТ)

Понад 15 викладачів УжНУ, серед яких визнані доценти і професори в сфері фізичного виховання, направили на адресу ректора УжНУ Смоланки В.І. звернення, яким спростовують неправдиву інформацію, викладену раніше у зверненні до нього від 13.07.2016 р. начебто колективу факультету здоров’я людини.
Мова йде про звернення, яке було опубліковано Деканом факультету здоров’я людини УжНУ Елена Дуло на своїй особистій сторінці в Фейсбук, на свою підтримку.
Тобто, як видно із тексту звернення викладачі кафедри фізичного виховання категорично не погоджуються із інформацією, викладеному у зверненні начебто їх колег. Оскільки як зазначається, О. Дуло було призначено в 2012 році в.о. декана факультету фізичного виховання без будь-якого погодження з колективом (як практикувалось в часи злочинця-президента Януковича). В подальшому, після відповідної реорганізації факультету, її було призначено вже на постійній основі. Дана реорганізація була більш ніж не зрозумілою та сумнівною з точки логіки та закону, оскільки вже давно функціонує Медичний Факультет Ужну, та водночас підтверджує припущення викладачів, що дана реорганізація була здійснена спеціально під О.Дуло, оскільки з наявним в неї дипломом медика, вона ніяк не могла зайняти посаду декана факультету фізичного виховання на постійній основі. Тоді ж, в 2013 році, викладачі факультету звернулися до ректора про неприйнятність призначення деканом Олени Дуло, як такої, що “не відповідала займаній посаді ні професійними, ані моральними якостями”.
Як зазначається у даному зверненні фактично після її призначення почалися і тривають по сьогоднішній день утиски та переслідування колективу викладачів, що відповідно перешкоджає їх професійній роботі. Також зазначається про значні здобутки факультету саме за часів її попередника доцента Товта В.А., який і наразі виконуючи обов’язки зав.кафедри, де проявляє активну професійну діяльність та водночас спростовується інформація щодо саботажу ним роботи факультету, про що зазначалось у вищезазначеному недостовірному зверненні.
Окрім того, як зазначають викладачі, підписи, що були поставленні на опротестованому ними зверненні є сумнівними. Оскільки, серед них є підписи осіб, що не мають відношення до колективу факультету, а серед інших не всі були ознайомлені з повним текстом звернення.
Слід зазначити, що згідно матеріалів кримінальної справи фактично доведено вину декана-хабарниці, про що вже зазначено в ухвалі судді Ужгородського міськрайонного суду Н.Дергачової від 18.07.2016 р., а саме, “достатність доказів, які вказують на вчинення підозрюваною кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 – ч. 1 ст. 368 КК України. Зазначений злочин є злочином середньої тяжкості”.
В той же час, і сама декан О.Дуло практично визнала свою вину, оскільки на своїй сторінці в Фейсбук в описі до опублікованого нею ж звернені на свою підтримку, вона цинічно зазначила: “Спроба перетворити факт надання добровільної допомоги факультетові ( 5 тис. грн. на встановлення 2-х вакуумних вікон в аудиторію № 17, яка знаходиться в жахливому стані і підлягає ремонту) на спробу хабарництва є недолугою і нікчемною.”
Тобто виходячи із “залізної” логіки поки що декана, дозволяється згідно законодавства, моралі та совісті брати/просити/вимагати кошти під “соусом” благодійництва у батьків своїх студентів і це не буде хабар та здирництво, а “добровільна допомога факультетові”.
Тільки ось, пані декан забула зазначити, що ця так звана “допомога” була явно не добровільна, оскільки вона матері хронічно хворого студента чітко означила суму хабара за “сприяння” у наданні “академічної відпустки”. Слід зазначити, що Дуло цинічно та умисно скористалась складним матеріальним становищем, безпорадністю сім’ї студента та тим що вони не знали, що їх дитина має право по закону на таку відпустку, у разі його звернення до ректорату. Однак, декан-хабарник замість того щоб підказати матері про те як написати таке звернення, попросила неправомірну вигоду, яку зараз намагається перекрутити як “допомога факультету”, адже межа між наче доброчинним внеском і кишенею чиновника досить тонка.
Не менш цинічно пані Дуло зазначила в своєму проханні до ужгородського суду 1-ї інстанції не відстороняти її від виконання службових обов’язків, оскільки таке призведе до погіршення її матеріального становища, від якого залежить напряму утримання інших 4 осіб, серед яких батьки-пенсіонери. Цікаво, а чи думала пані Олена про своїх батьків коли хабар вимагала? Адже сівши за грати, багато не допоможеш. Я в же не кажу про аморальність цього вчинку.
Також суддя Наталія Дергачова зазначила неправдиву інформацію в своєму абсурдному рішенні, а саме те, що в матеріалах справи відсутні відомості про свідків, на яких може чинитися тиск підозрюваною О.Дуло, адже всі перебувають у відпустці. Адже чітко встановлено, що як мінімум одна особа, яка працює і нині, перебуває під її безпосереднім керівництвом та впливом – це її заступниця Наталія Бондарчук, яку затримали на “гарячому” під час одержання хабаря.
Окрім того, суд, згідно закону, при прийнятті рішення враховує те, чи вплине відсторонення підозрюваного на інших. І тому завчасно до суду були надіслані фактично “замовні” звернення начебто трудового колективу факультету та студентів на підтримку О.Дуло.
Однак, як виявляється подане до суду 1-ї інстанції звернення так званого колективу містить інформацію, яка фактично не відповідає дійсності. Тому даний факт також ляже в основу доказової бази вже в апеляційній інстанції.
Разом з тим, згідно доданих до апеляційного суду документів ставиться під сумнів також вже і достовірність звернення студентів до Ужгородського міськрайонного суду на “підтримку” декана, адже вже є заява від декількох студентів, що вони даного звернення не підписували і згоду на використання своїх персональних даних не давали.
Нажаль, не зважаючи на кричущий факт хабарництва, суддя Дергачова Н.В. вирішила не відстороняти підозрювану О.Дуло, що в практиці суду практично нонсенс. В зв’язку з чим прокуратурою області була подана апеляційна скарга, яку суд мав розглянути 2 серпня 2016 року/ Однак у зв’язку із “раптовою” хворобою підозрюваної О.Дуло, яка зі слів захисників “напередодні лягла на стаціонарне лікування”, довідку про що вони зобов’язуються надати на наступне засідання, розгляд було перенесено на 16 серпня о 10:00.
Принагідно хочу звернути увагу голови апеляційного суду В.В. Дроботя, що інформацію про дату наступного судового засідання знову і досі не опубліковано на офіційному сайті суду.
А про про попереднє засідання стало відомо тільки завдяки Списку справ, розміщеному того ж дня, що і суд, на стенді першого поверху суду.
Сподіваюсь наша закарпатська Феміда повернеться в правове русло і суддівська колегія Стан І.В., Феєр І.С., Марчук О.П. вживе всіх вичерпних заходів для відсторонення О.Дуло від посади із подальшим притягненням її до кримінальної відповідальності. Адже суддя Дергачова прийняла досить безпрецедентне рішення в судовій практиці не відстороняти хабарника, яке сподіваюсь виправлять судді апеляційного суду
Водночас, звертаю увагу прокуратури про необхідність внесення клопотання про взяття під варту цієї одіозної особи, адже боротьба з корупцією – одне із основних засад правової держави України, обіцянок її уряду та Президента, вимоги світової спільноти.
А ректора вищого державного навчального закладу обласного центру Закарпаття В. Смоланку закликаю невідкладно призначити службову перевірку по одіозній хабарниці-декану Олени Було та відсторонити її від роботи на час проведення, з метою уникненню вимагання нею нових хабарів на “розвиток” факультету.
Адже не заради того щоб процвітала ракова корупція в нашій країні віддали свої життя Герої Небесної сотні та Небесного батальйону найкращі сини України!
Якщо ж цього не відбудеться, громадськість буде змушена застосовувати свої громадські норми прямого народовладдя, гарантовані їй ст. 5 Конституції України в мирний спосіб визначений ст. 39 Основного закону України, що прошу вважати компетентні органи одночасно повідомленням про проведення мирного заходу.
З повагою, громадський правозахисник,
координатор Закарпатська волонтерська сотня
ГО “Айдар Волонтерська Допомога”
Віталій Грегор
2007 звернення викладачів до ректора УЖНУ -1
Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *