Всеукраїнський центр заручників

 

Всеукраїнський центр допомоги учасникам АТО – центр лицемірства, брехні та хворих амбіцій його керівника Ліпіріді Олексія. Повідомляє інформаційний навігатор для ветеранів.

Спочатку про самі центри. У жовтні 2015, Указом Президента, при обласних державних адміністраціях, були створені Центри допомоги учасникам АТО, надалі ЦДУАТО, у вигляді консультативно-дорадчих органів. За приклад був взятий центр у Дніпропетровській області, що існував набагато раніше. Керівники і координатори у більшості були обрані з низки активних волонтерів або демобілізованих учасників АТО.

Ліпіріді Олексій, що на той момент вже завалив роботу центру Сармат при Міністерстві оборони України, був призначений разом з Янчевською Анною координаторами всіх центрів.
Початок роботи ЦДУАТО був дуже активний. Були проведені дві зустрічі у Дніпрі та Миколаїві. На них були запропоновані пропозиції щодо поліпшення соціального захисту ветеранів. З метою подальшої їх передачі у міністерства для впровадження. Вони і були передані Ліпіріді і подальша їх доля залишилась невідома.

Не всі губернатори підтримали створення центрів, у деяких це відбулось тільки на аркушах. Керівники і координатори повинні були самостійно вирішувати більшість питань, починаючи з приміщення, техніки, палива на виїзди у райони. Про зарплату мова навіть не йшла. Волонтери продовжували все робити за свій кошт. На питання до Ліпіріді Олексія, чи можливо отримати хоч якусь компенсацію витрат, відповіді ніхто не отримав.

Ліпіріді Олексій в той момент займався поїздками по Києву і областям і знайомствами з місцевими органами влади, використовуючи неочіковано йому надану посаду Координатора ЦДУАТО.

Навесні 2016 у нього виникла ідея створити ГО з осередками в областях на базі Центрів. Самим Центрам це було не цікаво, так як згідно законодавства, відокремленні підрозділи не мали права отримувати фінансування з місцевих бюджетів. І у кожного на той момент вже була своя ГО або фонд.
Але Ліпіріді Олексій пообіцяв, шо за допомоги ГО він зможе посилити центри громадськістю. А також, при отриманні статусу Всеукраїнська, отримати фінансування з державного бюджету на діяльність Центрів і проведення заходів.

І таким чином була створена ГО Всеукраїнський ЦДУАТО, з 20 осередками по країні. Головою був призначений Ліпіріді Олексій, заступником Янчевська Анна.
Терміни подачи документів до Державної служби у справах ветеранів та учасників АТО(надалі ДС) на фінансування на 2017 були пропущені. Але, дякуючи добрим стосункам з колишнім головою Держслужби у справах ветеранів та учасників АТО, документи прийняли. Мова йшла о 2,2 млн грн. Це були перші 2,2 млн, які згідно програми, повинні були використані на проведення зборів з осередками. По одній області  у місяць.

Ніяка діяльність ГО не проводилась. Центри як вирішували свої питання самотужки, так і залишились сам на сам з ними. Кожний влаштувавля як міг. Пішли штатними радниками, або працівниками в відділи соціального захисту, або створили комунальне підприємство. Про осередки ніхто не згадував. В члени ГО нікого не було прийнято, збори не проводились.

ГО Всеукраїнський ЦДУАТО, що існувала тільки на аркуші, навесні 2017 отримало 400 тисяч грн, замість 2,2 млн. Від яких Ліпіріді Олексій публічно відмовився.
Піднявся скандал з фінансуванням ветеранських ГО, Діма Різніченко набив пику Палію. Ліпіріді, що на той час вже був позаштатним радником премєр-міністра Розенко П. і міністра соціальної політики Реви А., зрозумів, що це його зірковий час. До того ж, його підтримали деякі відомі ветерани. І пішли інтерв`ю про дерибан державного бюджету, недосконалість Постанови про розподіл коштів. Голосні заяви щодо змін.

І саме тут Ліпіріді Олексій використав ГО Всеукраїнський ЦДУАТО у повному обсязі.
Спочатку як представника делегували Янчевську Анну у Громадську Раду Міністерства охорони здоровя, а далі уже Ліпіріді Олексій, за підтримки міністра соціальної політики Реви А., очолив Громадську Раду при Міністерстві соціальної політики.
Хочу додати, що ні один осередок не ставився до відома, шо саме робить голова ГО. Усі рішення приймалися одноособово. Саме тому нікого не було прийнято у члени ГО. Щоб не заважали у розвитку політичної кар’єри Ліпіріді.
Ніхто вже не згадував і про самі Центри.

І можливо, так би все і залишилось. Якби не жадібність. Саме з-за неї не були прийняті зміни до Постанови з розподілу коштів на друге пів-річчя 2017 року ветеранським організаціям.
Навіть більше. Вони не прийняті й досі на 2018 рік, бо гальмуються саме головою Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики  Ліпіріді Олексієм. Про причини трохи пізніше.
Ідея отримати фінансування в 2,2 млн не полишала Ліпіріді. Про це вже було дуже багато написано. Як він, використовуючи свою присутність у експертній комісії Державної служби у справах ветеранів та учасників АТО, відсіяв проекти на необхідну йому суму, а потім, вийшовши зі складу експертної комісії, подав проект на фінансування у 2,2 млн на проведення бізнес тренінгів для ветеранів. Скріни додаю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ідея непогана, але. Про цей проект не знав ні один осередок громадської організації. І не взнав би, якби не пост Василя Шевченка у ФБ, де він написав про отримання Ліпіріді фінансування. Пішли запитання, і Ліпіріді почав викручуватись. Що ще нічого не відомо. Ще багато роботи. Добре, але чому до реалізації проекту не залучаються відокремлені підрозділи у областях? Бо саме дякуючи осередкам Ліпіріді зміг отримати таку велику суму. А тому, що він навіть не збирався залучати до цього осередки!

Відсутність інформації про використання коштів, відсутність самого проекту для ознайомлення викликали шквал питань до Ліпіріді. На що він заявив, що перед запуском школи буде презентація. Мова йшла про 6 областей, і дводенний тренінг для 750 ветеранів у кожній області. Ціна 395 тисяч одна область.
750 осіб!!!! Цікаво було подивитись на тих переможців тендеру, які погодились провести лекцію такій кількості людей.

Історію з бізнес школою не буду пересказувати. Про неї багато писали. Додаю лист Державної служби у справах ветеранів та учасників АТО про відмову у фінансуванні в зв’язку з порушенням умов проведення тендеру.


Що і потрібно було довести.

Цікаве інше. Після того, як інформація про фінансування стала відома осередкам. Ліпіріді Олексій був вимушений організовувати тренінги через них. І тут я повинна зазначити, що ні одна з областей не захотіла приймати участь у сумнівному заході. Тож Ліпіріді шукав місцеві ветеранські організації, які б могли допомогти в організації тренінгів, а саме: знайшли 750!!!!ветеранів
Ще раз повернусь до кількості. У Чернівцях, з моменту розміщення об’яви, зацікавились заходом 3 ветерани. У Херсоні організатори  звернулись з проханням зібрати хоча б 15 людей. Але, не залежно від кількості, ціна/сума заходу не змінювалась.

Також Ліпіріді Олексій створив Громадську Спілку Український легіон. Нічого в цьому не має протизаконного, як би до відома були поставлені керівники осередків ГО Всеукраїнський ЦДУАТО. Так як засновниками Спілки виступили ГО Всеукраїнський ЦДУАТО і  Благодійна організація “Міжнародний благодійний фонд “Петиція України”, засновником якого виступає Очеретяна Олена, секретар Громадської Ради при Міністерстві соціальної політики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тобто, Ліпіріді Олексійзнову використав Всеукраїнський ЦДУАТО, не поставивши до відому осередки.
Також цією ГС Український легіон були створені відокремлені підрозділи у областях. Саме цікаве, хто виступив керівниками у ціх підрозділах.

У Чернівцях Краснян Валерій, який є керівником Центру, керівником відокремленого підрозділу  ГО Всеукраїнський ЦДУАТО. І також він записаний як керівник відокремленого підрозділу Українського легіону у Чернівецькій області, але навіть не знав за це. І був дуже здивований нахабним використанням його особливих даних.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Далі, у Волині це брат Ліпіріді, а у Кіровоградській області син Ліпіріді.

У Чернігівській області Остріков Михайло, зам голови ГО “Рада ветеранів АТО Дніпровського району міста Києва” і Член громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, комітет з питань громадського контролю за формуванням і реалізацією державної політики у сферах соціального захисту ветеранів війни, військової служби та учасників АТО.

Цікава особа була призначена у Вінниці. Ця людина числится на сайті Миротворець. Можливо,саме тому вже у грудні Ліпіріді замінив її на іншу.

Тобто ця Спілка є такою ж пустишкою, як і ГО Всеукраїнський ЦДУАТО. І створена тільки для гучної назви і можливості отримувати фінансування з державного бюджету.

Новою Постановою передбачено конкурсна системам фінансування проектів. Напевне, це і є причина, чому ця постанова досі не підписана і гальмується на рівні Громадської Ради Міністерства соціальної політики. Тому що в цьому разі унеможливується вплив і використання свого положення для отримання коштів саме Ліпіріді.

Навіщо я все це написала? Ще 4 грудня 10 керівників відокремлених підрозділів ГО Всеукраїнський ЦДУАТО.передали Ліпіріді заяви на закриття підрозділа та зняття з себе повноважень керівників відокремлених підрозділів. Це Київська, Кіровоградська, Харківська, Херсонська, Івано-Франківська (звертаю увагу, що заява та печатка відправлені ще 14 жовтня), Тернопільська, Закарпатська, Полтавська, Житомирська, Волинська і Чернівецька області. Доречі, з Чернівецької області прийшло дві заяви, і на вихід з Українського легіону також. Але Ліпіріді не прийняв тї заяви, і скинув зразок, за яким треба було написати заяву та відправити йому заказним листом. Ок, на той момент це вже було 11 осередків. Ще до нового року листи були відправлені. Але ще й досі Ліпіріді не були подані документи до держреєстру для внесення змін.

Причини затримки Ліпіріді поясняв спочатку тим, що дочекається всі листи. Тепер же навіть не коментує, чому не подає документи.
Тому, звертаюсь до Міністерства юстиції , Міністерства соціальної політики і до Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО. Вже минуло більш ніж два тижні з моменту надіслання заяв на адресу ГО Всеукраїнський ЦДУАТО, 03148, м.Київ, Святошинський район, ВУЛИЦЯ КАРТВЕЛІШВІЛІ, будинок 7/2, офіс 2

І тому, якщо зміни не внесені, можна вважати що осередки в ціх областях функціонують з порушенням. А також, залишилось 9 осередків, які не писали заяви. Але їх кількості недостатньо для підтвердження статусу Всеукраїнський. І у разі, якщо ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ” ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМ АТО”, Код ЕГРПОУ: 40357236, буде подавати документи на отримання фінансування з державного бюджету, прошу цей пост вважати заявою про порушення. Також буде додана заява у письмовому вигляді за підписом 11 керівників відокремлених підрозділів.
Ще раз, наголошую, Ліпіріді зараз є керівником ГО, яка функціонує з порушенням.