Відібрану від селян Ужгородщини землю не збираються повертати

земляВ редакцію видання “Трибуна” звернулися занепокоєні земельним дерибаном жителі села Оноківці.

Ми жителі с. Оноківці просимо Вас допомоги.
Справа в ому, що від нас забрали більшу частину поля в урочищі «Біля Оріховської дороги», яке ми, власники ВРХ використовували протягом майже 30 – ти років, відповідно сплачуючи податки, як пасовище. Сталося це банально просто. Восени, ми випасаючи, по черзі худобу замітили, що час від часу на наше пасовище приїздять люди незнайомі і цікавляться що тут і як. Потім ми, подивившись на Публічну кадастрову карту виявили, що наше пасовище уже приватизоване 6 особами:
1.      Бабалик Микола Миколайович (батько)
2.      Кертес Тетяна Миколаївна (дочка)
3.      Фоміна Ірина Володимирівна (дочка)
4.      Фомін Вадим Вікторович (зять)
5.      Кертес Віктор Степанович (зять)
6.      Пастеляк Наталія Сергіївна
Кадастрові номери яких 2124884800:11:020:0017 і до :0022 відповідно. Перші п’ятеро щасливі жителі м. Чоп, що за 70 км від с. Оноківці і пані Пастеляк «випадково» виявилася шовгоринею голови сусіднього села Невицьке пана Лаби Михайла Михайловича. Всі шестеро чужинців отримали майже по 2 га орної земельки, і одразу віддали її в оренду. Обробляти її власними силами і не думали.
Куди тільки ми, власники ВРХ не зверталися. Пан Токар В.С., начальник Держземагенства у Закарпатській області сказав, що він не зобов’язується свої рішення ні з ким погоджувати, особливо з громадою с. Оноківці.
Пан Козак, начальник сільськогосподарських інспекцій в Ужгородському р – ні поспішив теж з відповіддю: все згідно чинного законодавства, порушень немає.
В обласній прокуратурі навіть заяву від селян не прийняли. Такий собі  Руслан Іванович мотивував  тим, що від них забрали повноваження по розгляду з подібних питань.
Захисників, хоч відбавляй, а толку від них немає.
Тільки п. Губаль, обласний губернатор, відреагував, зобов’язавши міжрайонного прокурора трошки «невеликими мізками». Але на нашу думку, справа «потрошки» замерзає.
Підчеркуємо, що за весь період випасання худоби, власники ВРХ платили земельний податок.
Крім того, ці пани, що приватизували наше пасовище приватизували і частину земельних наділів, що люди обробляли протягом 10 -15 років, висаджуючи городину. Наприклад, Калінченко Вікторія вже заплатила за виготовлення технічної документації, а приватизувати 0,05 га не може, бо залишилося тільки 0,03 га.
Ми обурені поведінкою Дерземагенства з приводу даного питання і наполегливо просимо Вас допомогти Оноківчанам розібратись в законості приватизації цієї землі, відновивши справедливість.
У місцевій сільській раді нам повідомили, що з ними ніхто нічого не обговорював і не погоджував.
Деякі лакеї місцевого самоврядування , котрі поспішили висловлювати подяку міжрайонному прокурору за сприяння вирішення даного питання. За що йому дякувати. Пасло повернуто громаді? Ні!
Дякуємо!

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *