Від платників Закарпатської області надійшло понад 600 млн грн ПДВ

В 2015 році платники Закарпаття сплатили 610,3 млн грн податку на додану вартість. Вказана сума більша від сплаченої протягом 2014 року на 176 млн грн або 40,5%.

Фахівці органів ДФС зазначають, що збільшення надходжень податку на додану вартість у 2015 році головним чином зумовлено впровадженням та ефективним використанням електронної системи адміністрування ПДВ.

Варто зазначити, що зміни, передбачені Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» теж позначилися на податку на додану вартість.

Насамперед зауважимо, що залишені розміри діючих ставок: 20%, 7% (для лікарських засобів) і 0%.  При цьому перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (ст. 195 Кодексу) залишається без змін.

Натомість внесено низку змін у частині операцій, звільнених від оподаткування. Зокрема, скасовано пільгу з оподаткування операцій з постачання на митній території України та операцій з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур.

База оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін (раніше – їх собівартості).

При роздрібній торгівлі підакцизними товарами база оподаткування визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків і зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів).

У ст. 200 Кодексу передбачено формування двох реєстрів на відшкодування ПДВ:

– для платників, що відповідають критеріям, визначеним для бюджетного відшкодування сум податку;

– для решти платників.

Повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюватиметься в хронологічному порядку відповідно до черговості внесення заяв до кожного відповідного Реєстру. У свою чергу, Державна фіскальна служба України щодня публікуватиме на своєму сайті реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень Кодексу норма щодо запровадження реєстрів набирає чинності з 1 лютого 2016 року.

Запроваджено перерозподіл сум ПДВ для аграріїв (п. 2 ст. 209 Кодексу):

– за операціями із зерновими і технічними культурами – 85% до держбюджету, 15% на спецрахунки;

– за операціями з продукцією тваринництва – 20% до держбюджету, 80% на спецрахунки;

– за іншими операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами – 50х50%.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *