В УжНУ відбувся круглий стіл, присвячений 1025-літтю прийняття християнства на Русі.

християнствоОрганізатором заходу виступило студентське наукове товариство «Кліо» та науково-дослідний центр релігійно-історичних студій «Логос». Учасників привітав в.о. декана історичного факультету та координатор НДЦРІС «Логос» Володимир Фенич, наголосивши на важливості історичної події. Крім того, декан підкреслив необхідність участі молодих науковців у подібних заходах, адже більшості наукова апробація згодиться під час подальшого навчання після отримання диплому бакалавра.

Юрій Данилець, координатор СНТ «Кліо» детально висвітлив події 1025-літньої давності, вказавши основні контрверсії на цю подію в сучасній історичній літературі. Згодом, з власними доповідями почергово виступили студенти старших курсів історичного факультету – Тетяна Ловска, Наталія Нодь, Василь Савляк, Володимир Роман, Марія Британюк та Маряна Сідак. У самих повідомленнях учасники торкнулися виключно церковної проблематики – історії Почаївської лаври; біографістики єпископа Олександра Стойки, о. Іполіта (Володимира) Терлецького та о. Гавриїла Костельника; виступили також з тезами на краєзнавчу тематику релігійного життя.

Підсумовуючи захід, усі учасники погодилися в необхідності проведення подібних симпозіумів на релігійну тематику, позаяк релігія і Церква у всі періоди української історії відігравала надзвичайно важливу ідентифікаційну роль для населення різних регіонів сучасної України, не кажучи про духовні основи та вплив на розвиток культури.

Віктор Кічера

християнство2