В Ужгородському кафедральному соборі Закарпатський народний хор виконає “Український реквієм”

собор2 квітня в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному греко-католицькому соборі відбудеться прем’єра: у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору та симфонічного оркестру філармонії буде вперше виконано «УКРАЇНСЬКИЙ РЕКВІЄМ» Василя ГАЙДУКА.

Солісти – лауреат обласної премії ім.Д.Задора Юстина ДІДИК (сопрано), Яна САДВАРІЙ (мецо-сопрано), Іван ШУМСЬКИЙ (тенор) та Володимир ФОГЕЛЬ (баритон). Диригент – заслужений працівник культури України Наталія ПЕТІЙ-ПОТАПЧУК. Початок о 19.00.

Відомо, що реквієм – це заупокійна меса в римо-католицькій церкві, а також музичний жанр, написаний у формі і на тексти заупокійної меси. У православних церквах подібною за значенням є панахида, проте вона значно відрізняється від реквієму за формою. Саме слово «Реквієм» дослівно означає «спокій». «Український реквієм» як музичний жанр у формі заупокійної меси, написаний на тексти українською мовою – чи не перший такий твір у вітчизняній музиці. Автор цього масштабного твору – заслужений діяч мистецтв України, знаний композитор, хоровий диригент і педагог, заступник голови Закарпатського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки Василь Гайдук. Особливе місце у творчості нашого земляка займає духовна музика, зокрема кантата «Посланіє» на сл. Т. Шевченка, хорові концерти «Христос воскрес», «Благовіщення», «Вислухай мене, мій Боже справедливий», «До Тебе підношу я, Господи, душу свою», «Страсті Господні» в 14 частинах на слова Юрія Шипа, Літургія св. Іоанна Златоустого та ін. І все ж, «Український реквієм» – це якісно нова, вагома сходинка у творчості митця.

zaholovok.com.ua

Loading...