//В Ужгороді відкрили пам’ятник словацькому генералу Штефаніку (ФОТО)

В Ужгороді відкрили пам’ятник словацькому генералу Штефаніку (ФОТО)

У четвер, 10 листопада, в Ужгороді урочисто відкрили погруддя Мілана Штефаніка – видатного діяча словацького національного руху.  Участь у відкритті взяли  спеціальний представник закордонних та європейських справ Словацької Республіки Мілан Кухар, Генеральний консул Чеської республіки у Львові Павел Пешек, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова, представники уряду Словацької Республіки, а також дипломати, молодь та духовенство.
— Пам’ятник є свідченням того, як історичні та культурні зв’язки між нашими країнами перетворюються в реальні справи, особливо тут, на Закарпатті, де словацька національна меншина виступає ланкою культурних зв’язків між Україною та Словаччиною, між прикордонними регіонами наших країн, – зазначив Г. Москаль. – Мілан Штефанік, як і чимало інших діячів колишньої Чехословаччини, у склад якої входив наш край, залишив по собі добру пам’ять серед закарпатців.
Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова у вітальному слові відзначила, втілення проекту відбулося завдяки фінансовій підтримці Словацької Республіки. Водночас вона подякувала всім, хто певною мірою долучився до встановлення пам’ятника, зокрема скульптору Василю Роману. «Пам’ятник відображатиме словацько-українську близькість, взаємну толерантність та підтримку», – наголосила Я. Буріанова.

shtefanek shtefanek2 shtefanek3

Loading...