В Ужгороді пройде ніч музеїв

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція присвячена Всесвітній акції “Ніч в музеї” (з 21 на 22 травня). Вперше Ужгород приєднався до цієї акції на офіційному рівні і фактично всі музеї міста будуть залучені до неї. Ініціатором стала ГО “Гонт”.

Вікторія  Гербут, керівник ГО “Гонт”, куратор події розповіла, що триватиме вона у ніч з 21 на 22 травня. «У нас в Ужгороді є прекрасне культурне і мистецьке надбання. Тому це чудово, що місто приєднується до такої акції. Йдеться про 5 локацій – 3 найбільші музеї та галерея «Ілько» і кафе-музей «Під замком».

Валерія Русин, вчений секретар Закарпатського краєзнавчого музею розповіла, що Ужгородський замок вже вдруге проводитиме акцію «Ніч в музеї». Основна мета – показати скарби у такий цікавий спосіб. Крім того, показати і те, що протягом року не завжди можна побачити. Родзинкою цього разу нічної роботи замку стане показ Королевського Євангеліє (з с. Королево), яке ніколи ще не показували за час існування музею. Можливо, це перша і остання можливість його побачити. Експонат потребує реставрації. Зали природи працюватимуть у супроводі нічних звуків природи. Замок працюватиме з 21.00 до 00.00. Вхід – безкоштовний.

русин вГабріелла Андял, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту зауважила: «Покажемо абсолютно нестандартний формат роботи музею. У нас проходитимуть «вечурки». На спеціальній сцені виступлять 11 пар у вбранні різних етносів. Потяг до духовності зараз надзвичайно високий, тому важливими є вічні цінності. О 19.00 розпочнемо із вечірньої служби у Шелестівській церкві, що на території нашого музею».

Франциск Ерфан, директор Закарпатського обласного художній музею ім. Й. Бокшая додав: «Ніч музеїв дає змогу сучасним постійно зайнятим людям насититися тими цінностями, які акумульовані у наших музеях». За словами Ф. Ерфана, подібні акції залучають до музеїв більше відвідувачів, ніж будь-які анонси чи реклама. Родзинкою ночі у художньому музеї стане концерт хору «Кантус» на заході сонця, при свічках (близько 21.00). А також – виставка, присвячена 125-річчю з дня народження Адальберта Ерделі. Працюватиме музей з 18.00.

Після 21.00 розпочне свою роботу Галерея Ілько. Тут зосередяться на сучасному мистецтві. «Будуть перформанси від БЛІЦу,  відомий фотограф Сергій Полежака проведе зустріч і розповість про датську школу фотожурналістики. Презентуватиме свою книгу  Вікторія Амеліна, плануються  виступи музичних гуртів, – розповів Віктор Мігалиско, адміністратор Галереї Ілько. –  У 2014 році ми вперше підтримали акцію “Ніч в музеї”, тоді працювали до 24.00, у минулому році працювали вже до 3-ої години ночі».

    Юрій Руснак, власник кафе-музею розповів, що кафе-музей працює 30 років і проводить різні виставки, фотовиставки, концерти. Зараз у кафе виставляються 30 робіт естонського карикатуриста.  «21 травня будемо працювати цілий день і ніч. Покажемо справжнє кіно на справжньому апараті, всі бажаючі зможуть грати на піаніно, буде виставка»,- каже Юрій Руснак.

    Вікторія Фролова, начальник управління культури Закарпатської ОДА зауважила, що організатори заходу «Ніч в музеї» підійшли до справи цікаво і креативно. «Ми надаємо підтримку у чому зможемо, особливо це стосується охорони музеїв, – додала Вікторія Фролова. – До цих закладів треба йти насолоджуватися культурним ландшафтом. Це не є розвага, а популяризація історичних та краєзнавчих здобутків.  Ужгород та Закарпаття офіційно приєднуються до Всесвітньої акції “Ніч в музеї”. Захід збігається з Днем Європи, наступного тижня планується багато заходів. Стартує  з великою перервою 9-ий міжнародний конкурс «Срібний дзвін». 17-19 травня будуть проходити традиційні «Ерделівські читання», у рамках заходу буде встановлено капсулу у селі Загаття на Іршавщині, де народився Ерделі, незабаром там відкриємо пам’ятник митцю. До Дня Європи в ОДА відбудеться офіційний прийом і культурно-мистецька акція «Європейська весна».

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *