В Ужгороді пройде художня виставка “Лемківські пастелі. Чотири пори року”

12 серпня в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації представлять збірку робіт художників із Закарпаття та Львівщини. Серед них, зокрема, Людмила Боршош-Літун, Сергій Завадяк, Світлана Кирлик, Олена Кондратюк, Аттіла Коприва, Емма Левадська, Тетяна Сопільняк, Олександр Шандор, Юрій Шелевицький, Андрій Шумський.

“Лемківські пастелі. Чотири пори року” – це збірка з майже півсотні картин, більшість із яких були написані за результатами трьох пленерів, що відбулися восени торік, а також навесні і влітку цьогоріч. Митці творили в різних куточках “лемківської” Великоберезнянщини, змальовували її природні овиди й етнічний колорит.

Як розповів організатор Юрій Дік, далі у планах – спільний пленер із лемками Словаччини та Польщі. Там, каже, до підтримки та популяризації лемківських традицій – за допомогою спеціальних просвітницьких програм, численних культурних заходів і запитаного нині “етнотуризму” – ставляться уважно і прихильно, натомість нам над цим іще належить попрацювати.

За наслідками цих та майбутніх пленерів у близькій перспективі також буде видано альбом із репродукціями картин, настроєвими фото і цікавим текстовим супроводом.

Що ж до виставки, то її урочисте відкриття за участі організаторів і авторів та під живе звучання лемківських пісень відбудеться о 14.00, повідомили в управлінні культури Закарпатської ОДА.

афіша-виставка

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *