В Ужгороді презентували поетичну збірку «Моя ти доле чорнобрива…»

Нещодавно в читальній залі відділу обслуговування юнацтва Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася презентація нової книги «Моя ти доле чорнобрива…» поетеси Міжгірщини, члена Національної спілки журналістів України, дипломанта першого ступеня VІІІ, Х та ХІІІ Бойківських літературно-краєзнавчих конкурсів імені Мирона Утриска Віри Фесенко. Збірка складається з двох розділів «Шевченкові автопортрети» та «Музи поета» містить поезії, навіяні роздумами над автопортретами, а також непростими стосунками з жіноцтвом геніального художника, велетня світової поетичної думки, філософа і мислителя Тараса Шевченка.

У передмові до збірки Наталія Ребрик, проректор Закарпатського  художнього інституту, кандидат філологічних наук, доцент написала: «Загалом перед читачем виринає «живий образ живого чоловіка» – щасливого і всіма покинутого, у творчому екстазі і в жахливій депресії, українця, імплементованого в чужий ґрунт, і громадянина, що потерпає від державної несправедливості, шукача, що все життя прагне знайти «щире серце» і віддати взамін своє, переповнене любов’ю».

Працівники бібліотеки за участі студентів другого курсу спеціальності «Бібліотечна справа» Ужгородського коледжу культури та мистецтв провели літературно-музичну прем’єру (керівник навчальної групи Марія Стойка), яку супроводжувала мультимедійна презентація. У виконанні Крічфалуші Тетяни, Бісьмак Вікторії, Гимби Аліни, Лях Марини, Зеленяк Ганни, Лизанець Ксенії та Факалош Валентини було продекламовано вірші «Віленська весна», «Любов – Господня благодать», «Смарагд коштовний – Забаржада» та «Моя ти доле чорнобрива…».

фесенко
Підпис до фото. Віра Фесенко зі студентами Ужгородського коледжу культури і мистецтв

Колоритним музичним доповненням були вокальні номери у виконанні студентів ІІІ–ІV курсів спеціальності «Народні інструменти» народного фольклорного ансамблю народних інструментів «Маки» (керівник В.Вігула) Ужгородського коледжу культури та мистецтв: «Гуцульські та Міжгірські мелодії», «Верховина», «Реве та стогне Дніпр широкий», «В’язанка закарпатських мелодій».

З виходом нової книги, в теплій і комфортній атмосфері, щиро вітали авторку – Василь Густі – голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, поет, перекладач, Іван Ребрик – письменник й видавець, засновник першого недержавного видавництва «Ґражда», Наталія Йосипівна Ребрик – проректор Закарпатського  художнього інституту, кандидат філологічних наук, доцент, Сергій Федака – доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, член Національної спілки письменників України та Іван Хланта – заслужений діяч мистецтв України, академік Академії наук вищої освіти України.

До презентації нової книги Віри Фесенко в читальній залі було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Поезія – моя щаслива доля…».
Заступник директора

Закарпатської обласної бібліотеки

для дітей та юнацтва                                Тетяна Вудмаска

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *