В Ужгороді презентували видання «Легенди Срібної Русі»

книга-ЛегендиАвтором книги є Олександр Гаврош. Він представив легенди закарпатських замків.

Письменник розповідає — робота над цим виданням тривала близько 8-ми років. Легенди видавалися окремими виданнями, а зараз все зібрав в одне. Книга побачило світ завдяки обласній програмі, яка передбачає підтримку авторів Закарпаття.

Ілюстрації до видання «Легенди Срібної Русі» заслуговують на окрему увагу. Вони є стислим змістом легенд. Видавець Олександра Гаркуша, яка водночас є і співавтором, сама ілюструвала видання. «Легенди Срібної Русі» — подарункова книга. Доступна для читача будь-якого віку.

Олександр Гаврош, письменник:

– Цей проект народжувався досить довго. Це тривала робота, це один з найдовших проектів над якими я працював. Перші тексти були написані років 8 назад. З того часу вони постійно дороблялися, дошліфовувалися, перероблялися, брали участь у конкурсах. Навіть виходили окремими книжечками. І от, нарешті, цей задум, який був задуманий давно, ми сьогодні презентуємо. Ця книжка, якщо й мала побачити світ, то саме в такому, подарунковому вигляді, як видання яке презентує наше минуле. Власне книга називається «Легенди», у мене ж в рукописах вона називається «Сказання Срібної Русі», проте видавців це слово насторожило, то ж ми перейменували. Легенди та історії це різні речі. Легенди, це усна пам’ять народу, це те, що передається через покоління — десь, щось воно і було, але як було точно вже вам ніхто ніколи не скаже.

Олександра Гаркуша, видавець:

– Видання, має бути святом, особливо для дітей, наближуватися до їхнього розуміння. Тут появилася така нагода використати сам стиль, стилізацію під гуцульські кахлі. Я це трансформувала у своєму баченні і вона вийшла така, сучасного вигляду, і зовсім не схоже на те, що ми звикли вважати за ілюстрацію.

Ужінформ

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *