В Ужгороді презентували “Самопоміч”

В Ужгородському прес-клубі ініціативна група об’єднання «Самопоміч» Ужгорода презентувала свою команду та проекти, які реалізовуватимуться в обласному центрі Закарпаття.

Павло Білецький, член керівного органу ініціативної групи, керівник напрямку по роботі зі ЗМІ зазначив, що ідеї «Самопомочі» отримали активний розвиток 2004 року у Львові, коли з ініціативи директора ГО «Інститут розвитку міста» Андрія Садового зібралася група однодумців, яка вирішила відновити традиції самоорганізації. Тоді ж розпочала діяльність громадська організація «Самопоміч».  В Ужгороді навколо ідей «Самопомочі» об’єдналися кілька громадських організацій.

Як розповіла Олександра Терембець, член ініціативної групи, телеведуча, розповіла: той кредит довіри,  який був наданий представникам «Самопомочі» минулого року в Україні, вони виправдовують. Організація не йде шляхом розвитку політичних осередків на місцях, а гуртує небайдужих громадян, які б хотіли зробити більше для Ужгорода, міста європейського зразку з високим потенціалом.  Для цього Ужгородська «Самопоміч» розробила ряд проектів.

самопоміч

Павло Білецький додав, що ініціативна група об’єднання «Самопоміч» налічує на Закарпатті близько 30 активістів, майже всі вони долучені до реалізації основних напрямків. Ще один з цікавих проектів «Самопомочі» – «Доступний автомобіль з-за кордону». «Ми ініціюємо зменшення розмитнення(ставок акцизного збору, мита, ПДВ) автомобілів з іноземною реєстрацією через прийняття відповідного законопроекту ВР. Цим вирішуємо кілька питань: 1. бюджет України може поповнитися через розмитнення вже нині існуючих сотень тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією на Україні при умові адекватного розміру розмитнення 2. Зменшуємо черги з транзитних автомобілів, котрі щоп’ять днів їздять на кордон на “пересічку” 3. Відповідно зменшуємо масштаби корупції на митницях з боку митників та прикордонників, котрі за кожну пересічку просять винагороду».

Микола Сюсько, член ініціативної групи, керівник проекту по ОСББ, детальніше зупинився на проекту розвитку ОСББ. «В Ужгороді на сьогодні зареєстровано 258 ОСББ, до прикладу, в Івано-Франківську -415, у Києві – 1056 . Нам є куди рости, тим більше, що така форма має ряд переваг перед ЖРЕРами, а мешканці багатоквартирних будинків самі можуть визначатися, які види робіт виконувати у будинку та вести особистий контроль за ресурсами.  «Самопоміч» планує у цьому напрямку здійснювати активну інформаційно-просвітницьку роботу, виїзні консультації, допомагати мешканцям з документацією, – каже Микола Сюсько.

Сергій Козмович, координатор ініціативної групи також підкреслив, що «Самопоміч» –  не черговий політичний проект, націлений на просування та своїх інтересів. «Історія об’єднання набагато давніша, ніж події минулого року. Це – громадська організація, ініційована А.Садовим,  який не був мером міста і завдяки результатам роботи набув великої популярності та здобув хорошу репутацію», – додав Сергій Козмович.

Члени ініціативної групи об’єднання «Самопоміч» Ужгорода закликали активних громадян приєднуватися та подавати власні ідеї.

Loading...