В Ужгороді назвали найбільших прогульників міськради

  В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція активістів Громадського руху ЧЕСНО, які назвали імена кандидатів на відкликання у Ужгородській міській раді. У рік місцевих виборів Громадський рух ЧЕСНО продовжує проводити моніторинг роботи місцевих рад у рамках кампанії “Чесна весна – відповідальна осінь”.

IMG_0458

 Юлія Борисенко, журналіст руху ЧЕСНО нагадала, що організація існує з 2011 року. За цей час вдалося зробити чимало цікавих проектів. «Мета нашого Руху ЧЕСНО – стимулювати прозорість та підзвітність влади. Оскільки незабаром місцеві вибори, ми вирішили розпочати кампанію «Чесна весна – відповідальна осінь», – каже Юлія Борисенко.

  Півроку тому рух ЧЕСНО у рамках цієї кампанії  розпочав моніторинг депутатів місцевих рад. За словами Галини Чижик, юриста Інституту Медіа Права, активістки руху ЧЕСНО, завжди спостерігається тенденція, що чинні депутати намагаються знову потрапити у місцеві ради. «Важливо було дати виборцям зрозуміти, як працюють ті чи інші депутати. Ми здійснювали моніторинг за 4 критеріями: як відвідують сесійні засідання та засідання постійних комісій, чи користуються таким механізмом як депутатські запити, чи змінювали упродовж каденції вони свою партійність і чи є депутати відкритими і оприлюднюють свої декларації, – пояснила Галина Чижик. –

ст. 37 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад” передбачає, що той депутат, який пропускає більше половини засідань, може бути відкликаним.  Але за всю історію в Україні було відкликано всього кілька депутатів. По-перше, виборці не знають про такий механізм, по-друге, з’ясувати, чи виконують депутати свій обов’язок чи ні, нелегко. Ми звернулися до місцевих рад із запитами надати дані про відвідуваність, кількість запитів від депутатів, зміну партійності та оприлюднення декларацій. Міські ради по- різному відреагували на наші запити, хтось відмовився. Хтось попросив гроші. Ужгородська міська рада виявилася дисциплінованою і надала всі відповіді, на відміну від інших».

 Юлія Дуб, регіональний коодинатор руху ЧЕСНО в Ужгороді детальніше зупинилась на результатах моніторингу по Ужгородській міській раді. За її словами частина чинних депутатів у різні роки пропускала від 50% до 100% засідань депутатських комісій та 50% засідань сесій. Юлія намагалась дізнатися безпосередньо від депутатів, чому вони пропускали засідання. За її словами, наприклад, Федір Ващук, мотивував пропуски роботою закордоном. Богдан Пацкань, котрий є лікарем-хірургом, теж не ходив на сесії через роботу. Подібні причини керували і Світланою Пахомовою, яка пропускала засідання через роботу в університеті. « С. Пахомова запевнила, що віддавала свою картку іншому депутатові Павлові Чучці (а це є порушенням) і на наступні вибори, швидше за все, не йтиме. А от Василь Кручаниця у 2014 році запевнив, що прогулював засідання сесії після того, як написав заяву на складання мандату, – каже Юлія  Дуб.  – Депутат Віктор Феєр пропустив у 100% засідань комісій, бо за його словами, працював у Чорнобилі, а потім в Іршавській РДА.  Вадим Яцківський обіцяв надати інформацію з понеділка, який ще досі не настав. Юрій Оксьон пояснив свої пропуски тим, що зайнятий на основному місці роботи. Василь Гнатків не був утній зв’язку із закордонними поїздками.  Іван Волошин не був на комісіях у зв’язку з постійними поїздками за межі міста тощо», – розповіла Юлія Дуб.

Галина Чижик також додала, що депутати лукавлять, кажучи, що важко відпроситися з основного місця роботи. Адже законодавство передбачає для депутатів звільнення від трудових обов’язків на час засідань і збереження за цей період зарплатні. «Багато з депутатів казали, що їх не влаштовує ситуація у міській раді. Це не є виправдання, бо їх обирали для того, щоб вони представляли інтереси громади. Можливо, якби ті депутати брали активніші дії, мали б вплив на рішення», – додала Галина Чиж.

Юлія Борисенко також розповіла, що рух ЧЕСНО планує ще кілька цікавих ініціатив. Це, зокрема, «Стеж за грошима» – відслідковування витрат кандидатів у депутати під час виборчої кампанії, «Полюй на рекламу» та інші.

IMG_0457

Loading...

Редакція

Трибуна - незалежний погляд на новини Закарпаття, Мукачева та Ужгорода зокрема: політика, громадське життя, кримінал, культура та інше.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *