В Ужгороді 700 будівель дві доби були без газу

газ-аваріяТільки протягом місяця ПАТ «Закарпатгаз» тричі від’єднувало споживачів від газопостачання через пошкоджені у той чи інший спосіб газопроводи середнього тиску.

Добряче шокував громадськість  інцидент в мікрорайоні Червениця, що в обласному центрі. Через самовільне втручання невідомої особи в газову мережу шляхом перекриття засувки на газопроводі середнього тиску 700 будівель приватного сектору  з вул. Грибоєдова залишалися без газу майже дві доби.  Більш ніж на півдоби довелося від’єднати від газопостачання і 368 дворогосподарств сіл Куштановиця, Кучава та Буковинка Мукачівського району внаслідок проведення несанкціонованих земляних робіт працівниками Мукачівського міжрайонного управління водного господарства.

Не менш резонансний випадок мав місце й на вул. Центральній в с. Дубриничі Перечинського району. Стався він – зазначено у офіційних паперах – внаслідок  проведення працівниками сільської ради несанкціонованих земляних робіт. Точніше ж – у підсумку тривіальної події: останні, намагаючись озеленити прилеглу до сільради територію, просто… садили квіти. І не зглянулися, як пошкодили газопровід середнього тиску Ду 90 мм. Працівники Перечинської дільниці ПАТ «Закарпатгаз» змушені були на півдоби від’єднати від газопостачання 172 дворогосподарства населеного пункту. Далі тривала епопея з його відновлення…
Пошкоджений газопровід – завжди серйозні ризики і втрати, – наголошує перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» Андрій Горват. – Перш за все, самовільні втручання в роботу систем газопостачання несуть небезпеку здоров’ю та життю безпосередньо споживачів та призводять до екологічних лих. По-друге, аварійні ситуації обертаються значними фінансовими втратами. Адже тільки у випадку, про який йдеться, втрачено – внаслідок витоку та при заповнені й продувці системи –  газу майже на 26 тисяч гривень, відновлення ж газопостачання та вартість ремонтних робіт «потягнули» на ще більш ніж 12 тисяч гривень.

Найчастіше причинами пошкоджень газопроводів є:  самовільні втручання в  систему газопостачання невідомих осіб,  несанкціоновані земляні, будівельні  та роботи з прокладання комунікацій, наїзди на газові стояки водіїв, що нехтують правилами дорожнього руху.

ПАТ «Закарпатгаз» закликає споживачів бути обережними при проведенні земляних, будівельних та робіт з прокладання комунікацій, неодмінно погоджуючи їх з фахівцями-газовиками, як того вимагають «Правила безпеки систем газопостачання України».

Довідка: Протягом 2015 року ПАТ «Закарпатгаз» ліквідував 12 аварій на газопроводах-вводах, вуличних газопроводах  та газопроводах середнього тиску в  регіоні. Нарахована сума збитків, завданих аваріями, перевищила 255 тисяч гривень. З них відшкодовано винуватцями аварій на газопроводах понад 116 тисяч гривень.

 

 

Loading...